VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Kmochův Kolín odstartovala neoficiálně už ve čtvrtek Otevřená ulice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Procházka po kolínských historických památkách se starostou města Kolína Vítem Rakušanem oblečeném i v tropickém horku do historického kostýmu z první republiky, jejíž cílem byl Kmochův ostrov, odstartovala již tradičně už ve čtvrtek odpoledne letošní mezinárodní festival Kmochův Kolín.

Kolínské sportovní dny mají za sebou čtvrtý den

Kolín /FOTOGALERIE/ - Čtvrtý den soutěží Kolínských sportovních dnů byl nejnabitější, neboť proběhla a zároveň byla i dokončena hned čtveřice sportovních odvětví.

Práce na nádraží si vyžádaly uzavírku rušné křižovatky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Práce na modernizaci autobusového nádraží si aktuálně vyžádaly uzavírku křižovatky ulic Rorejcova, Dukelských hrdinů a Pod Hroby. Pokládá se totiž nový živičný povrch. Práce by měly být hotové do příštího pondělí, tedy do 18. června. Zastávky autobusů městské dopravy z podélného zálivu v Rorejcově ulici jsou dočasně přesunuté na plochu provizorního autobusového nádraží v ulici Dukelských hrdinů.

Kolínské sportovní dny pokračovaly třetím dnem

Kolín - Třetí den soutěží Kolínských sportovních dnů ZŠ 2018 patřil tradičně kolektivním sportům a proběhl opět za krásného počasí, které si ale užili pouze malí fotbalisté z 1.-5. třídy, zatímco basketbalisté kategorie 6.-7. třída a florbalisté v turnajích chlapců ze 6.-7. a 8.-9. třídy bojovali v halách.

Do extraligy chyběla jedna výhra

Kolín – Měli jedinečnou možnost postoupit do extraligy, mezi elitu se jim nakonec postoupit nepodařilo. Basketbaloví junioři Kolína U19 v kvalifikaci obsadili třetí nepostupové místo.

Ve Velkém Oseku se sejdou mladí baseballisté

Velký Osek – Na fotbalovém hřišti ve Velkém Oseku se v sobotu uskuteční baseballový turnaj dětí kategorie U8 (ročník 2010 a mladší).

Finále lakrosu se hraje v sobotu ve Štítarech

Kolín – Na fotbalovém hřišti Štítarského SK se uskutečnilo již mnoho bitev. V sobotu dojde k další, nebude to však bitva fotbalová, ale lakrosová. Čtyři týmy zde odehrají finále Národní ligy.

V Cerhenicích chystají speciální školku pro autistické děti

Cerhenice – Unikátní mateřská škola, jež nemá v republice obdobu, se otevře od letošního září v Cerhenicích. Speciální soukromá školka, která je již registrovaná v rejstříku ministerstva školství, se bude jmenovat ABA školka a jejím zřizovatelem je spolek Vulnus curare.

Ditrich s Klepalem hráli proti evropským velkoklubům

Kolín – Zahrál jsem si proti Manchesteru United. Tak tuto větu asi nikdo z nás říci nemůže. Dříve se to podařilo některým hvězdám minulosti – Patriku Bergrovi, Vladimíru Šmicrovi, Tomáši Řepkovi, Milanu Barošovi, Luďku Mikloškovi, Janu Stejskalovi nebo Pavlu Srníčkovi.

Plavečáku chybí k postupu do ligy uhrát jeden bod

Kolín – Ve dvanáctém kole Borky ligy (malá kopaná) porazil kolínský Real vedoucí mužstvo tabulky Gunners 3:1. Dva důležité góly vstřelil Jiří Oberreiter. Ve druhé lize porazil FC Plavečák PV za 20 8:1 a k postupu do první ligy mu stačí uhrát jeden bod.

Střelci získali tři zlaté a jednu bronzovou medaili

Kolín – Sezona sportovních střelců je v plném proudu. Svědčí o tom další porce závodů, jichž se kolínští střelci zúčastnili. Nejprve bojovali o medaile v Hradci Králové, druhý den v Josefově Dole.

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

Kolínské sportovní dny ZŠ 2018 pokračovaly druhým dnem

Kolín /FOTOGALERIE/ - Úterý je každý rok v harmonogramu Kolínských sportovních dnů vyhrazeno pouze dvěma sportům, v nichž soutěží všechny kategorie od žáků 1. až po 9. třídu.

Kolínským sálem Na Zámecké zase zněla hymna Zámecká

Kolín /FOTOGALERIE/ – Naposledy před prázdninami se první červnovou neděli sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v sále kolínského sálu Na Zámecké, kde jim především k tanci vyhrával taneční orchestr Akord řízený Josefem Vancem.

Kyncl a Sova vstřelili hattrick. Svoboda s Douděrou udrželi čisté konto

Kolín – Nejlepší mušku mezi fotbalisty okresního přeboru měl o víkendu Kyncl, který se do sítě Tuklat trefil třikrát. Stejný počin se povedl také Sovovi z Libořic proti Kouřimi. Mezi brankáři se dařilo Svobodovi z Velimi B a Douděrovi z Krakovan. Oba udrželi čisté konto.

OKRES: Lídr překvapivě prohrál. Vede už jen o bod

Kolín – Pořádně dramatický bude závěr sezony v okresním fotbalovém přeboru. Vedoucí Pečky totiž doma překvapivě nestačily na Nučice, díky tomu Jevany stáhly náskok lídra na rozdíl jednoho bodu.

Kolínské sportovní dny ZŠ 2018 začaly

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako tradičně v pondělí prvního úplného červnového týdne, tedy 4. června, byl slavnostním ceremoniálem zahájen již 11. ročník Kolínských sportovních dnů.

Šťastný dal tři góly a už je první

Kolín – Skvělou střeleckou formu ukázal v posledním kole vyšších fotbalových soutěží (divize – I. B třída) David Šťastný. Ofenzivně laděný hráč Českého Brodu B nastřílel do sítě Mělníka tři góly a díky tomuto počinu se dostal do čela tabulky. Na Františka Rybaříka má dvě kola před koncem náskok dvou gólů.

Jedenácté kolo Tip ligy vyhrála Petra Čebišová

Kolín – Vzhledem k tomu, že čtyři hráči měli shodný počet 16 bodů, musela o vítězi jedenáctého kola rozhodnout supertrefa. Díky tomuto pomocnému kritériu se z výhry raduje Petra Čebišová ze Sendražic.

Jiří Synek napsal zlatou tečku za vydařeným kolínským vícebojařským šampionátem

Kolín - Po tři dny bojovali od rána do večera nejlepší mládežničtí vícebojaři na kolínském stadiónu Mirka Tučka na šampionátu České republiky.

Maminky potřebují jesle, pomůže nový pavilon školky

Kolín - Město řeší kapacitu mateřských škol a také jeslí, po jejich službách je ve městě značná poptávka.

Bečvárům nesedělo velké hřiště

Sadská – Další nepovedené utkání v nejnižší krajské soutěži mají za sebou fotbalisté Bečvár. V Sadské prohráli vysoko 1:6.

Kolínu se povedl parádní obrat

Kolín – Šancí měli na dva zápasy. Nakonec byli rádi, že proměnili alespoň dvě a díky tomu se mohli radovat z vítězství. Fotbalisté Kolína v dalším kole divizní skupiny C porazili na domácím hřišti Brandýs nad Labem 2:1.

Nezvládli závěr. Velim jede domů s prázdnou

Lysá nad Labem – Vypadalo to na další bodový přísun. V závěru ale třikrát inkasovali a domů odjeli s prázdnou. Fotbalisté Velimi v dalším kole I. A třídy prohráli v Lysé nad Labem 1:4.

OBRAZEM: Ve Velkém Oseku se slavilo. Na vodě i na parketu

Velký Osek - Významné výročí 790. let od založení obce si nejen místní obyvatelé mohli užít v rámci celodenního zábavného programu.

OBRAZEM: Malí i velcí tanečníci se inspirovali příběhem odvážné Vaiany

Kolín - Už tradicí se stalo, že závěrečný večer žáků tanečního oddělení Základní umělecké školy v Kolíně vedený Jolanou Burešovou, je netradiční.

OBRAZEM: Tuchoraz obsadily pohádkové bytosti

Tuchoraz - Již 36. ročník PO-PO-LESu se uskutečnil v sobotu 2. června odpoledne v Tuchorazském lese pod tvrzí.

Deset studentek a dva studenti zdravotní školy přebrali svá maturitní vysvědčení

Kolín /FOTOGALERIE/ - Synagogu vybralo coby místo ke slavnostnímu předání maturitních vysvědčení vedení Střední zdravotnické školy v Kolíně.

OBRAZEM: Mára s Frankiem rozezpívali a roztleskali společenský dům

Kolín - Zpěvačka říkající si Mára, vlastním jménem pak Jaroslava Stočesová a jedna z osobností TV Šlágr, se poslední květnový den po delší době opět představila svým fanouškům ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Společnost jí dělal ukrajinský saxofonista, skladatel a zpěvák Frankie Zhyrnov. 

Jestřabí Lhota obrat nedokonala

Loučeň – Po první půli prohrávali o dva góly. Nevypadalo to s nimi dobře. Fotbalisté Jestřabí Lhoty ale zbraně předčasně nesložili. Po změně stran dokázali vyrovnat. Přesto domů odjížděli smutní. V dalším kole I. B třídy prohráli po penaltovém rozstřelu v Loučeni 2:3 (PK 1:3).

Budova gymnázia se už brzy chystá pod lešení

Kolín – Na rozlehlé budově gymnázia se co nevidět objeví lešení. Zhruba v polovině měsíce by už totiž stavební firma chtěla zahájit práce na obnově fasády. Město na druhý pokus vysoutěžilo firmu z pražských Vinohrad, která se do práce pustí ve spolupráci s památkáři. Nejvíc práce se samozřejmě plánuje na letní prázdniny.

Mezi stromy: veganství i móda

Kolín - Setkání Mezi stromy se v kolínském Komenského parku odehraje v sobotu 2. června od 13 hodin. Jak říkají organizátoři, je určen všem, kteří rádi tvoří, vaří, jedí, nebo chtějí „jen“ provětrat svůj šatník.

Kam o víkendu na fotbal

Kolín – Tři týmy z vyšších soutěží buďto atakují umístění na stupních vítězů, nebo tyto příčky okupují. Útok na bednu vyhlásil v divizi Český Brod i Kolín. Velim se naopak bude snažit skvělé umístění udržet.

Hledá se Prima prvňák! O titul bude ve finále usilovat osm kandidátů

Kolín /HLASOVÁNÍ/ - Soutěž pro děti z regionu, které navštěvují v letošním školním roce první třídu, připravil Dům dětí a mládeže v Kolíně. Rozhodující klání se uskuteční ve středu 13. června od 16 hodin a bude se skládat ze tří disciplín.

Den a noc. Takové byly výkony kolínských střelců

Kolín – Střelci z kolínského klubu DDM mají za sebou první kolo Českého poháru talentované mládeže, které se konalo na střelnici Borek u Českých Budějovic.

Stovky tanečníků Dance Clubu Inferno ukončilo sezonu závěrečnou show

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na poslední show určenou všem spolutanečníkům a především rodičům a dalším příbuzným se poslední květnovou středu sešli členové kolínského Dance Clubu Inferno ve svém takřka domovském velkém sále kolínského Městského společenského domu.

Pečky budou patřit dětem

Pečky – Fotbalový klub AFK Pečky pořádá tuto sobotu od 9 hodin šestý ročník fotbalového turnaje přípravek „Manver Cup“.

Taehan přivezl z Alp cenné medaile

Kolín – Česká národní reprezentace pod vedením mistra Lee vyrazila do prostředí Rakouských Alp, kde se konal první ročník turnaje v taekwondo WT Mustang championship 2018.

Nástupci Dvořáka a Šebrleho se o víkendu utkají v Kolíně

Kolín - Teprve potřetí ve 118 let dlouhé historii atletiky v Kolíně bude toto město na Labi hostit republikový šampionát. Již tento pátek se do Kolína sjedou mladí vícebojaři z celé země, aby se na stadiónu Mirka Tučka v Borkách utkali o letošní tituly mistrů České republiky. V třídenním klání se představí český mládežnický výkvět v celkem osmi kategoriích.

Pravidelným potopám v části sídliště by měl brzy nastat konec

Kolín – Obyvatelé Benešovy ulice a ulice Na Magistrále, zdá se, přijdou o svůj vodní evergreen. Vadit jim to ale s velkou pravděpodobností nebude. 

Chlaston Villa poskočila na druhé místo. PV za 20 má první bod

Kolín – V jedenáctém kole Borky ligy (malá kopaná) porazila Chlaston Villa 5:2 FC Nekopnem si a poskočila již na druhé místo. Ve druhé lize poprvé bodoval tým PV za 20, který bral první bod za remízu 3:3.

Výběr OFS Kolín U11 na medaili nedosáhl

Kolín /FOTOGALERIE/ - Na krajském finále výběrů OFS kategorie U11 (ročník narození 2007), které se uskutečnilo v Čáslavi, obsadil kolínský výběr čtvrté místo a nenavázal tak na medailové umístění výběru U12.

Mladí házenkáři zakončili jarní část dvěma turnaji

Kolín – Mladší žáci Handball clubu Kolín účastí na posledních dvou turnajích zakončili jarní část soutěže Středočeského krajského svazu.

Kolínští atletičtí žáci získali 11 přebornických titulů

Kolín - Zatímco v sobotu na kladenském stadiónu posbírali suverénně nejvíc medailí ze středočeského krajského přeboru dospělých, juniorů a dorostu domácí atleti, v nedělním téměř tropickém počasí na stadiónu Mirka Tučka v Kolíně nenechali pro změnu kolínští mladí atleti nikoho na pochybách o své současné dominanci v této kategorii, když vybojovali ze 30 vypsaných disciplín 11 titulů, 8 stříbrných a 3 bronzové medaile.

Nestárnoucí Koubek zářil. Gólmani zklamali

Kolín – Nebývá zvykem, aby ani jeden brankář okresního přeboru neudržel čisté konto. O víkendu se tak stalo.

Další desítky rodin už nebudou žít v průvanu

Kolín – Město chystá rekonstrukce dalších bytů. Bytový fond města prochází dlouhodobě postupnými opravami, mnohé z bytových domů jsou totiž už staršího data a po modernizaci vysloveně volají.

Střelci prožili černý víkend

Kolín – Naprosto tristně si o víkendu počínali fotbalisté ve vyšších fotbalových soutěží (divize – I. B třída), především pak střelci. Ti do černého mířili pouze okrajově. Na čele tudíž nedošlo k žádným podstatným změnám.

OKRES: Pečky navýšily vedení. Jevany ztratily bod v Nučicích

Kolín – Tři kola před koncem sezony stále není jasné, který tým z okresního přeboru postoupí do nejnižší krajské fotbalové soutěže. Nejblíž k němu mají Pečky, které dokázaly zvítězit v Dobrém Poli. Jejich největší konkurent v boji o postup, Jevany, ztratily bod v Nučicích. Na lídra tak ztrácí čtyři body.

Na přeborech kraje skvěle Pešová a Pražáková

Kolín - Atletičtí dorostenci, junioři a dospělí se utkali na kladenském Sletišti v letošním přeboru Středočeského kraje jednotlivců. Atleti Sokola Kolín-atletika vybojovali za krásného počasí celkem 17 prvních 12 druhých a 13 třetích míst. Navíc tři z nich předvedli špičkové výkony evropského formátu.

Desáté kolo Tip ligy vyhrál Miroslav Milbach

Kolín – Vzhledem k tomu, že pět hráčů mělo shodný počet 16 bodů, musela o vítězi desátého kola rozhodnout supertrefa. Díky tomuto pomocnému kritériu se z výhra raduje Miroslav Milbach z Třebovle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT