VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Kolín je město (dříve okresní) na východě Středočeského kraje na řece Labi. Je důležitou železniční křižovatkou. Dominuje zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský a polygrafický. Kolín se nachází ve Středočeském kraji, asi 60 km východně od Prahy. Město se rozprostírá na obou březích Labe v místě, kde řeka velkým obloukem mění svůj směr ze západního na severní. Leží na okraji Polabské nížiny, která se rozprostírá severně a východně od města a náleží ke Středolabské tabuli. Od jihu a západu se do města svažují výběžky Českomoravské vrchoviny. Pozvolně klesající rovina je narušena údolími Poleského a Pekelského potoka. Severovýchodně zasahuje k městu vrchem Vinice (237 m n. m.) Východolabská tabule. Centrum města leží na skále na levém břehu Labe. V okolí města se nacházejí lužní lesy, dnes státem chráněny (Veltrubský luh). Historické jádro je od roku 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Zdroj: www.mukolin.cz

Deváté kolo Tip ligy vyhrála Jana Dvořáková

Kolín – Deváté kolo Tip ligy ovládla Jana Dvořáková z Kolína, která jako jediná získala 19 bodů.

Klub přátel Františka Kmocha navštívila pravnučka slavného skladatele

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na pravidelné nedělní taneční setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha zavítala vzácná návštěva, dorazila mezi ně Jiřina Kašková, pravnučka samotného skladatele Františka Kmocha.

O termínu opravy Nového mostu zatím není jasno

Kolín - Plánovaná rekonstrukce Nového mostu, který je v majetku kraje, vyvolala ve městě řadu otázek a nejasností. Nejzásadnější jsou, kdy oprava začne a zda bude celková, nebo jen částečná uzavírka. V obou případech lze očekávat obří dopravní komplikace.

Kolín se radoval až po penaltách

Kolín – Chtěli se rehabilitovat po nepovedeném utkání ve Vysokém Mýtě, to se jim však nepovedlo. Fotbalisté Kolína nedokázali na domácím hřišti najít recept na Trutnov, s nímž v normální hrací době hráli bez branek. Díky druhému bodu z penaltového rozstřelu se udrželi na třetím místě tabulky divizní skupiny C.

Velim si vyšlápla i na Kosmonosy

Velim – Mají možná nejlepší formu ze všech týmů, alespoň podle výsledků, což fotbalisté Velimi prokázali v dalším kole I. A třídy doma proti Kosmonosům, které porazili 3:1.

První poločas stál Jestřábí Lhotu výhru

Jestřábí Lhota – Fotbalisté Jestřabí Lhoty potřebují body jako sůl. O další bojovali na půdě béčka Ostré, kde v dalším kole I. B třídy prohráli 2:4.

Charlie Slavík roztančil i paní s chodítkem, Danny Bryant sklidil ovace sálu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již sedmý ročník festivalu zasvěcenému jižanské a bluesové muzice nazvaný Southern Rock & Blues Kolín se uskutečnil třetí květnovou sobotu. Přesně při zvuku odbíjení radničních hodin poledne jej zahájili oba jeho organizátoři Dalibor „Dališ“ Mierva a Vojta Klouček společně s místostarostou města Tomášem Růžičkou a moderátorem celé akce Jaroslavem Forštem.

Kuba: Ani jeden hráč nepodal průměrný výkon

Loučeň – Nebyl to jejich den. Fotbalisté Bečvár v dalším kole nejnižší krajské soutěže nepodali ani průměrný výkon a díky tomu prohráli v Loučeni 1:5.

OBRAZEM: Děti si užily den u Labe

Hradišťko I – Příjemný celodenní program si užily děti v sobotu v Přístavu U Dvou vorvaňů. Připravena byla spousta soutěží, ke zhlédnutí byly ukázky práce záchranářských složek nebo třeba nadšenců modelářů na suchu, ve vodě i ve vzduchu a samozřejmě nemohly chybět neodmyslitelné sladké odměny. Výtěžek akce poputuje nadačnímu fondu Šance onkoláčkům.

OBRAZEM: Cena města Kolína se odehrála na jízdárně

Kolín - Předposlední květnový víkend patřil na kolínské jízdárně jarní Ceně města Kolína, prvním letošním skokovým závodům. Sjelo se kolem stovky koní a jezdců z celé republiky i sousedního Slovenska. Letos se nejednalo o závody v rámci seriálu Český skokový pohár známé jako Velká cena Kolína, ale o základ nové tradice se jménem Cena města Kolína.

OBRAZEM: Kapela BBONK kromě tradičního blues vsadila i na punk a Cimrmana

Kolín - Před lety to byla pouhá atrakce a legrácka na jednom z plesů kolínské nemocnice. Jenže kapela pojmenovaná BBONK neboli Blues Band Oblastní nemocnice Kolín a tvořená jejím ředitelem a v tomto případě sólovým kytaristou a zpěvákem Petrem Chudomelem, basovým kytaristou a zástupcem ředitele pro zdravotní péči Pavlem Hoffmannem, zpěvákem, kytaristou a personalistou Danielem Veselým a bubeníkem Tomášem Vidímem hrála nejen na dalších bálech, ale vzala hudbu vážně.

OBRAZEM: Večer Na Zámecké patřil nejen orientálním tanečnicím

Kolín – Vedoucí kolínského Tanečního studia Gina Bellydance Regina Hroudová – Modlitbová uspořádala v pátek v kolínském sále Na Zámecké Taneční večer, na nějž pozvala i spřízněné soubory z regionu.

Na Melanomový den přišlo 75 pacientů různého věku

Kolín – Každoroční květnovou preventivní akci Melanomový den uspořádalo letos opět kožní oddělení Oblastní nemocnice Kolín. Cílem  je upozornit širokou veřejnost na nebezpečně vzrůstající výskyt maligního melanomu a informovat o varovných signálech, které by měly pacienta vést k návštěvě dermatologa.

Kam o víkendu na fotbal

Kolín - Ve vyšších soutěžích se před vlatními diváky předtaví Český Brod, Kolín, Český Brod B a Velim.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT