VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Kolín je město (dříve okresní) na východě Středočeského kraje na řece Labi. Je důležitou železniční křižovatkou. Dominuje zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský a polygrafický. Kolín se nachází ve Středočeském kraji, asi 60 km východně od Prahy. Město se rozprostírá na obou březích Labe v místě, kde řeka velkým obloukem mění svůj směr ze západního na severní. Leží na okraji Polabské nížiny, která se rozprostírá severně a východně od města a náleží ke Středolabské tabuli. Od jihu a západu se do města svažují výběžky Českomoravské vrchoviny. Pozvolně klesající rovina je narušena údolími Poleského a Pekelského potoka. Severovýchodně zasahuje k městu vrchem Vinice (237 m n. m.) Východolabská tabule. Centrum města leží na skále na levém břehu Labe. V okolí města se nacházejí lužní lesy, dnes státem chráněny (Veltrubský luh). Historické jádro je od roku 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Zdroj: www.mukolin.cz

Žena si spletla souseda s bezdomovcem

Kolín – Strážníci městské policie vyrazili na základě volání na linku 156 do městské části Kolín 2, kde je čekal případ se záměnou. 

Před futsalem dali přednost pivním radovánkám

Kolín – Ani ve druhém utkání nové sezony v divizní skupině A futsalisté SKP Kolín nebodovali. Na domácím hřišti nestačili na pražské Kobylisy (4:12).

Heres vytvořil nový rekord v minutové neprůstřelnosti

Kolín – Jestliže je na okrese nějaký fotbalista, který lituje, že podzimní sezona skončila, je to určitě Ondřej Heres. Brankář Býchor totiž počtvrté v řadě udržel čisté konto a díky tomu vytvořil i nový rekord v minutové neprůstřelnosti. Na jaře ho může ještě vylepšit.

OKRES: Sledované duely skončily nerozhodně

Kolín – V posledním kole podzimní části okresního přeboru ve fotbale se zrodily dvě remízy. A obě byly ostře sledované. V prvním případě na sebe narazily týmy z popředí, ve druhém zase ze suterénu tabulky.

Dva hattricky na závěr

Kolín – V parádní formě se představil v posledním kole vyšších fotbalových soutěží (I. B třída – divize) David Šťastný. Lídr střelecké tabulky se v Semicích prosadil celkem třikrát a díky tomu se odpoutal od svých pronásledovatelů. Skvěle mu sekundoval spoluhráč Marek Ramšák, který zaznamenal také hattrick.

Kolín chce více dohlédnout na ubytovny. Ve městě jich je asi třicet

Kolín - Předání dopisů a podnětů majitelům ubytovny od obyvatel v okolí. Dotaz, jestli by nebyli ochotni ubytovnu městu prodat. A třeba ji časem předělat na sociální, či azylové bydlení. Takové jsou aktuálně úvahy, co se týká kolínských ubytoven. Vedení města se jimi chce zabývat: podívají se na ně i kontroloři ze stavebního i živnostenského úřadu, stejně jako policisté.

Medvědi dokázali jako první zastavit rozjeté Pardubice

Kolín – Šel z nich strach, vždyť v letošní sezoně ještě venku neprohráli. To už ale neplatí. Basketbalisté Kolína jsou první, kteří dokázali zastavit vítězné tažení Pardubic. V předehrávce jedenáctého kola NBL dokázali před skvělou diváckou kulisou zvítězit o bod 97:96.

Zloději chtěli jídlo i brýle

Kolín – Strážníci Městské policie Kolín měli v uplynulých dnech opět napilno.

Fanoušci slovenské kapely Kollárovci zaplnili sál a v závěru tleskali vestoje

Kolín /FOTOGALERIE/ - Téměř na den přesně po dvou letech se do sálu Městského společenského domu v Kolíně vrátila slovenská kapela Kollárovci a až na opravdu jen několik volných židlí, bylo vyprodáno.

Polabské derby: Do Kolína míří Pardubice

Kolín – V rychlém zápasovém tempu jedou kolínští basketbalisté, kteří již po 48 hodinách od zahájení utkání na palubovce USK Praha nastoupí dnes (pondělí) proti Pardubicím.

Pečky poslední domácí duel nezvládly

Pečky – Nepovedený závěr podzimní sezony mají za sebou fotbalisté Peček. V posledním kole I. B třídy prohráli před vlastními fanoušky se Zručí nad Sázavou 0:1.

Závěr Jevanům vůbec nevyšel

Zvole – Závěr podzimní části fotbalistům Jevan nevyšel. Poslední tři kola v I. B třídě skupiny D prohráli. Naposledy ve Zvole 1:5.

OBRAZEM: Skupina Mandrage přivezla desku Po půlnoci

Kolín – Zatímco před kolínskou radnicí vrcholil pietní akt k uctění památky 17. listopadu, v nedalekém Městském společenském domě se scházely stovky především fanynek pop rockové kapely Mandrage.

Na 17. listopad v Kolíně vzpomínali s písněmi Karla Kryla

Kolín /FOTOGALERIE/ – Několik stovek lidí všech generací se sešlo v sobotu před osmnáctou hodinou na kolínském Karlově náměstí před radnicí, aby zavzpomínalo a uctilo památku 17. listopadu.

Velim si částečně spravila chuť

Velim – Celý podzim se trápili, chuť si částečně spravili v posledním kole krajského přeboru. Fotbalisté Velimi na domácím hřišti porazili Příbram 3:1.

Kolín zakončil podzimní část vítězstvím

Kratonohy – Nejlepším způsobem zakončili podzimní část fotbalisté Kolína. V posledním kole divizní skupiny C vyhráli na půdě společného týmu Olympia Hradec Králové/Kratonohy 2:0.

Kozlové deklasovali Řisuty, střelci se probudili

Slaný – Jako když by se po zimním spánku probudili střelci kolínských hokejistů. Poté, co ve třech zápasech druhé ligy dali jen jeden gól, minulou středu porazili lídra z Vrchlabí 3:2pp a v sobotu přejeli Řisuty o parník.

Bytové domy by mohly získat více žlutých popelnic. Zamykejte je, radí radnice

Kolín - Žlutá popelnice na plasty pro rodinný dům, případně bytový dům s maximální kapacitou osmi bytových jednotek. Tak zněly původní podmínky pro získání nádoby na plastové odpady, pokud chcete třídit; nyní to vypadá, že by se ale pro bytové domy mohla pravidla změnit.

Vodárna dostane nové schodiště, v okolí se chystá řada novinek

Kolín /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce na kolínské vodárenské věži stále pokračuje - tentokrát však v jejím okolí. Při velké opravě provedené zhruba před třemi roky, se nedostalo péče spodnímu schodišti. „To teď nově chceme rekonstruovat. Prodloužilo by se až k silnici, dalo by se tak dojít po schodech až k vodárně,“ řekl kolínský starosta Vít Rakušan. Zachované budou prvky a tvar schodiště, podotkl.

Návštěvníci vernisáže výstavy o Josefu Ladovi beznadějně zaplnili muzeum

Kolín /FOTOGALERIE/ - Coby výstava podzimu se dá označit expozice, která byla zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 15. listopadu odpoledne ve Veigertovském domě Regionálního muzea v Kolíně a pod názvem 'Josef Lada jak ho neznáte' představuje méně známou tvář Josefa Lady.

Kapela Poutníci bavila legendárními hity, zaujaly ale i nové písničky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již osmačtyřicet let existuje brněnská bluegrassová a country kapela Poutníci, kterou nejvíce proslavily písničky Roberta Křesťana, jenž ale už dlouhá léta hraje s vlastní skupinou Druhá tráva. Dnes je kapelníkem hráč na elektronický kontrabas a zpěvák Jiří Pola ze Slavkova u Brna, který u Poutníků působí osmatřicet let.

Skatepark se dočká oficiálního otevření již 24. listopadu

Kolín /FOTOGALERIE/ - Oficiální otevření kolínského skateparku se blíží. Odehraje se 24. listopadu od 13 hodin. Vedle slavnostního přestřižení pásky zástupci města se ale počítá s exhibicí lokálních jezdců, showroom a možnost vyzkoušet si na Labi paddleboard.

Kinosál se proměnil v setkání fanoušků fotbalové Slavie

Kolín /FOTOGALERIE/ - Zhruba dvě stovky především mužů všech věkových kategorií sahajících od vnoučků až po jejich dědy, povětšinou oblečených do pestré škály dresů fotbalové Slavie, zaplnily ve středeční podvečer větší ze sálů kolínského Kina 99. Promítal se tam totiž hodinový dokument režiséra Johana Kolínského pojmenovaný Spolu jsme silnější.

Slavnostní finálový večer 18. ročníku MISS Kolínska se blíží

Kolín - Již nyní se finalistky připravují na slavnostní finálový večer, který proběhne v úterý 20. listopadu od 19,30 hodin v Městském divadle v Kolíně.

Blíží se mimořádný svoz žlutých popelnic

Kolín - Rozdávání žlutých popelnic na plastový odpad v Kolíně stále pokračuje; současně se chystá mimořádný svoz žlutých nádob. Ten se v Kolíně odehraje hned v několika termínech, upozorňuje vedení Kolína. Dne 27. listopadu svezou pracovníci úklidové společnosti plasty v lokalitách Kolín I, II a v Sendražicích.

Neprůstřelný Heres. Potřetí v řadě udržel nulu

Kolín – Ani jeden z fotbalistů okresního přeboru nepředvedl nijak oslnivý střelecký výkon. Magická hranice tří gólů tentokrát odolala. Naopak se dařilo některým gólmanům. Čisté konto udrželi Neveselý (Dobré Pole), Havránek (Kouřim), Skočdopole (Libodřice), ten podruhé v řadě a Heres (Býchory), pro něhož to byla dokonce třetí nula za sebou.

OKRES: Býchory ve šlágru kola kralovaly

Kolín – Ve šlágru kola vyhráli fotbalisté Býchor ve Velimi a díky tomu se posunuli na druhé místo tabulky okresního přeboru.

Sochor dohnal Šťastného

Kolín – Proti Uhlířským Janovicím vstřelil čtyři góly, naprázdno nevyšel Pavel Sochor ani o víkendu, jednou skóroval a dotáhl se na vedoucího Šťastného. Soutěž střelců vyšších fotbalových soutěží (I. B třída – divize) dostává kolo před koncem podzimní části novou zápletku.

Techtle Mechtle a Kočky pozvaly fanynky na Cestu kolem světa

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvakrát do roka se do kolínského Městského společenského domu vrací travesti show. Nejinak tomu bylo i na Svatomartinskou neděli, kdy tam zavítaly spojené travesti skupiny Techtle Mechtle a Kočky s programem Cesta kolem světa.

Fandíme synům. Jsme fotbalové mámy!

Kolín /FOTOGALERIE/ - Většina z nich se před časem vůbec neznala. Nechodily na tradiční kafíčka nebo deci vína. Přesto se stmelily a teď tvoří nevšední sportovní partu. Seznamte se: tohle jsou fotbalové mámy z Kolína.

Jevany poslední domácí duel nezvládly

Jevany – V první půli za soupeřem zaostávali. Po změně stran se sice zlepšili, manko ale už nedohnali. Fotbalisté Jevan v dalším kole I. B třídy prohráli na domácím hřišti s Kunicemi 0:1.

Kolín poprvé nezvládl penalty. V derby nestačil na Čáslav

Kolín – V probíhající sezoně doposud platilo, že když došel zápas fotbalistů Kolína do penaltového rozstřelu, pokaždé se radovali z vítězství. To už ale neplatí. V neděli prohráli na domácím hřišti s Čáslaví. V normální hrací době 167 diváků branku nevidělo, v penaltách byl úspěšnější soupeř (6:7).

Velim dostala pořádný výprask

Klíčany – Fotbalisté Velimi dostali v posledním kole krajského přeboru pořádný výprask. V Klíčanech prohráli 0:4.

Lidé darovali zhruba 500 kilogramů potravin do sbírky

Kolín - Národní potravinová sbírka se odehrála také v Kolíně; lidé darovali zhruba 500 kilogramů potravin do sbírky, uvedla Lucie Růžková Rybárová, ředitelka Farní charity Kolín. Na sbírce pracovalo dvanáct dobrovolníků, lidé mohli darovat potraviny v obchodě Billa v kolínském nákupním centru Futurum.

V Kolíně kralovali Belgičané

Kolín – Téměř celý závod jezdil ukrytý, když vycítil šanci, vyrazil kupředu a už ho nikdo nechytil. Vítězem pátého dílu Toi Tou Cupu v Kolíně se stal Diether Sweeck z Belgie. Druhý dojel Braam Merlier, který ve spurtu porazil Jana Nesvadbu.

Kozlové v trablích. Třetí prohra v řadě

Kolín – Třetí prohru za sebou ve druhé lize utrpěli hokejisté Kolína. Po prohře v derby na ledě Nymburka a doma s prvním Sokolovem ze skupiny Sever je neminula porážka ani od druhého Jablonce.

Medvědi prohráli, fanoušci je přesto vyprovodili potleskem

Kolín – Až prodloužení muselo rozhodnout o vítězi utkání devátého kola NBL mezi Kolínem a Děčínem. V něm měli lepší mušku Válečníci, kteří získali dva body za výhru 105:101.

Pečky na body nedosáhly

Sázava – Sahali po bodech, nakonec na ně ale nedosáhli. Fotbalisté Peček v dalším kole I. B třídy prohráli v Sázavě po boji těsně 2:3.

Skautský institut zve na další Máj.Fórum. Tentokrát o občanských iniciativách

Kolín - O pořádání akcí, tentokrát s přesahem, budou hovořit organizátoři Máj.Fóra v rámci Skautského institutu již tuto sobotu od 19 hodin. Zatímco na prvním Máj.Fóru hovořili organizátoři o tom, jaké je pořádání studentských akcí, teď se chtějí zaměřit k tomu, jak se dostat k organizování občanských iniciativ.

V Kolíně odstartovala stavba cyklověže

Kolín - Cestujete někam vlakem a na nádraží se chystáte dojet na kole? A vzít ho s sebou nemůžete. Kam ho zaparkovat? Na tuto otázku by mohla být odpovědí právě budovaná cyklověž u kolínského nádraží. Vyrůstá na místě bývalého stánku s novinami.

Tématem vernisáže letošního ročníku výtvarné soutěže Radost se stali draci

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již dvacátý čtvrtý ročník celostátní přehlídky výtvarných prací osob s mentálním postižením pojmenované Radost otevřela ve čtvrtek před polednem vernisáž ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Ta už několik posledních let probíhá stylem setkání zúčastněných škol s výtvarným programem.

Tradiční koncert Kolínské filharmonie ještě slavil vznik republiky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Jako tradičně na začátku listopadu se i tentokrát první úterý v tomto měsíci uskutečnil ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně Podzimní koncert Kolínské filharmonie, tentokrát s programem koncipovaným ještě ke stému výročí založení Československé republiky.

Světový cyklokros v Kolíně. Přijede Sweeck nebo Nash

Kolín – Rok se s rokem sešel a v Kolíně se opět pojede špičkový cyklokros. V sobotu se na trati v lesoparku Borky představí závodníci v dalším závodě Toi Toi Cupu.

Medvědi mají nového maskota, jmenuje se Bery

Kolín /FOTOGALERIE/ - Basketbalový klub Geosan z Kolína má nového maskota. Modrý medvěd, který je symbolem a logem klubu, konečně získal jméno. Z velkého počtu navrhovaných jmen, vybrala porota tvořená zástupci klubu a obchodní centrum Futurum nakonec pět finálních potenciálních vítězů. Nakonec se fanoušci rozhodli pro jméno Bery, získalo 208 hlasů.

Bolek Polívka se synem Vladimírem bavili jako Šašek a syn vyprodané divadlo

Kolín /FOTOGALERIE/ - Z minulého roku přeložené a dlouho dopředu vyprodané představení brněnského mima a herce Bolka Polívky pojmenované Šašek a syn bavilo ve středu 7. listopadu zaplněné hlediště Městského divadla v Kolíně. Bolek Polívka hru nejen napsal, ale i ji režíroval a podepsal se pod ní jako dramaturg.

Skatepark by měl být hotový do konce listopadu

Kolín /FOTOGALERIE/ - Zhruba dvoumilionová rekonstrukce kolínského skateparku pod Novým mostem se blíží ke svému konci. Hotovo by mělo být do konce listopadu, řekla Radka Váňová, referentka Odboru regionálního rozvoje a územního plánování.

Město rozdalo už přes tisíc nádob na plasty

Kolín - Více jak tisícovka popelnic na plasty už je mezi obyvateli Kolína. Distribuce 240 litrových nádob na plastový odpad je podle kolínského prvního místostarosty Michaela Kašpara bez problémů a stejně tak i pokračuje. Pokud lidé ještě nemají svoji žlutou popelnici, mohou o ni stále požádat. Čas na to obyvatelé Kolína, kteří chtějí třídit plasty, mají až do konce února 2019.

V prosinci bude Kolín schvalovat rozpočet na rok 2019

Kolín - Nechceme se vydávat cestou rozpočtového provizoria, schvalovat rozpočet na rok 2019 budeme ještě na prosincovém zasedání zastupitelstva. To oznámil kolínský místostarosta Michael Kašpar. Důvodem jsou i chystané rekonstrukce.

Košík vstřelil čtyři góly. Pět gólmanů udrželo nulu

Kolín – Parádní střelecký výkon předvedl v posledním kole okresního přeboru ve fotbale Josef Košík z Libodřic. Proti Tuchorazi vstřelil čtyři góly. Mezi brankáři udrželi čisté konto Skočdopole (Libodřice), Vondra (Jestřabí Lhota), Rokos (Žiželice), Krutský (Nučice) a podruhé za sebou Heres (Býchory).

Sochor dal čtyři góly a je druhý

Kolín – Skvělou formu předvedl v posledním kole nejnižší krajské soutěže Pavel Sochor. Uhlířským Janovicím vstřelil všechny góly svého týmu a díky tomu se posunul v tabulce střelců vyšších fotbalových soutěží (I. B třída – divize) na druhé místo. První zůstal David Šťastný z Českého Brodu B, který se o víkendu prosadil jednou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT