VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Kolín je město (dříve okresní) na východě Středočeského kraje na řece Labi. Je důležitou železniční křižovatkou. Dominuje zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský a polygrafický. Kolín se nachází ve Středočeském kraji, asi 60 km východně od Prahy. Město se rozprostírá na obou březích Labe v místě, kde řeka velkým obloukem mění svůj směr ze západního na severní. Leží na okraji Polabské nížiny, která se rozprostírá severně a východně od města a náleží ke Středolabské tabuli. Od jihu a západu se do města svažují výběžky Českomoravské vrchoviny. Pozvolně klesající rovina je narušena údolími Poleského a Pekelského potoka. Severovýchodně zasahuje k městu vrchem Vinice (237 m n. m.) Východolabská tabule. Centrum města leží na skále na levém břehu Labe. V okolí města se nacházejí lužní lesy, dnes státem chráněny (Veltrubský luh). Historické jádro je od roku 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Zdroj: www.mukolin.cz

Kolín zaskočil Slavii. Přesto prohrál

Kolín – Makali, dřeli, doslova jezdili po zadku, ale ani to nestačilo. Přestože fotbalisté Kolína sehráli s pražským protivníkem vyrovnanou partii, v dalším přípravném utkání nestačili na Slavii. S juniorkou (U21) doma prohráli po boji 1:2.

Kolín hostí pražskou Slavii

Kolín - Fotbalisté Kolína sehrají dnes (středa) druhé přípravné utkání na novou sezonu v divizní skupině C. Od 17.30 hodin hostí pražskou Slavii (U21).

Kolínský talent zpíval nadvakrát, poprvé ho zlomila nervozita

Budapešť - Poprvé oblékl dres české reprezentace do 21 let v malém fotbale zástupce Kolínska. Na přípravná utkání do Maďarska vzali trenéři Stanislava Rosendorfa.

Největší věřitel stále Kolínu dohlíží na rozpočet

Kolín - Změna smlouvy s Českou spořitelnou na největší z úvěrů, které v současné době město Kolín má, je oficiálně podepsaná. Výsledky jsou takové, jaké město předpokládalo.

Česká sprinterská štafeta s Hamplem a Jírou pátá ve finále světového šampionátu

Kolín - V uplynulém týdnu bojovali nejlepší mladí atleti z celého světa ve finském Tampere na juniorském šampionátu naší planety. Českou republiku na tomto mistrovství reprezentovali také dva kolínští sprinteři Štěpán Hampl a Stanislav Jíra spolu se svým trenérem Antonínem Morávkem.

Oprava Zlaté uličky startuje, hotovo by mělo být v září

Kolín – Několikrát odkládaná kompletní rekonstrukce Zlaté uličky, po které obyvatelé volají už několik let, startuje v pondělí předáním staveniště vybrané firmě. Opravovat ji bude nakonec AVE Kolín.

Za Kolín nastoupilo několik nováčků. Jeden se vrátil ze Sparty

Kolín – Po čtyřech tréninkových jednotkách nastoupili fotbalisté Kolína k prvnímu přípravnému utkání. Na domácím hřišti prohráli s Meteorem Praha 0:1.

V Českém Brodě nezůstal kámen na kameni

Český Brod – Parádní vstup do letní přípravy mají za sebou fotbalisté Českého Brodu. V souboji dvou divizních celků vyhráli ve Vysokém Mýtě vysoko 6:1.

Autobusy s průjezdem terminálu nemají problém

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ostrý provoz nově vybudovaného zastřešeného terminálu na rekonstruovaném autobusovém nádraží jede první čtyři dny. Autobusy tam v pořádku fungují.

Kolín hostí Meteor, Český Brod jede do Vysokého Mýta

Kolín - Zatímco většina lidí si v těchto dnech užívá dovolenou, fotbalistům Kolína a Českého Brodu skončila. Začala jim totiž příprava na novu sezonu v divizi.

AKTUALIZOVÁNO

Obchvat Kolína uzavřela hromadná autonehoda

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na obchvatu Kolína ve směru ze Šťáralky na Kutnou Horu došlo ve čtvrtek kolem 14. hodiny k hromadné dopravní nehodě čtyř aut. 

Policie žádá o pomoc při objasnění dopravní nehody

Ovčáry – Policie se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při objasnění dopravní nehody z 2. července. Došlo k ní v Ovčárech kolem 15:45 hodin.

Prostor před poliklinikou se razantně změní

Kolín – Polikliniku za čas možná příchozí nepoznají. Chystá se totiž velká přeměna její tváře, konkrétně čelního vstupu ve směru ze Smetanovy ulice.

Nina Bumbálková vystavuje v divadelní galerii městské portréty z Londýna

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradičně v začátku prázdnin se proměnila expozice v Galerii města Kolína nacházející se v podkroví kolínského Městského divadla. Od druhého červencového úterka v něm své fotografie pod názvem Portrait of London vystavuje Nina Bumbálková.

Výstava v kolínském muzeu přibližuje příběhy první světové války

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem 1914 – 1918, Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky se ve Veigertovském domě kolínského muzea otevřela v úterní podvečer nová výstava.

Kateřina Šafránková má limit na „Evropu“

Kolín – Loňská nejlepší sportovkyně Kolína Kateřina Šafránková, která je sice stále členkou T.J. Sokol Kolín-atletika a připravuje se v domácím prostředí atletického stadiónu Mirka Tučka v Borkách, obléká letos po přestupu na atletických soutěžích dres pražské Dukly, a tak již nemůže usilovat o obhajobu loňského ocenění.

Podchod se zřejmě začne stavět nejdříve v roce 2021

Kolín – Projekt Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na vybudování podchodu pod kolínským nádražím dostal zelenou. Nyní se začalo projektovat.

TPCA Beat festival pomůže postižené dívce

Kolín – Přípravy na jednu z největších kulturních akcí regionu takřka finišují. V sobotu 28. července roztančí Kmochův ostrov už pojedenácté TPCA Beat festival – tradiční dostaveníčko regionálních kapel okořeněné plejádou hudebních hvězd.

Kolínské kulturní léto zahájila Lucie Redlová a Jablkoň

Kolín /FOTOGALERIE/ - Začal letošní hudební festival nazvaný Kolínské kulturní léto organizovaný odborem školství, kultury a sportu Městského úřadu Kolín. Jeho start před altánkem na Kmochově ostrově před v historii zde největší návštěvou obstarala zpěvačka Lucie Redlová s doprovodem baskytaristy a bubeníka.

Jaroslav Havrda: V současnou dobu nám skončilo sedm hráčů

Kolín /ROZHOVOR/ – Téměř celou sezonu se pohybovali na předních místech tabulky, v jednu chvíli dokonce okupovali i druhé místo. To se jim však udržet nepodařilo. Fotbalisté Kolína obsadili v konečném účtování v divizní skupině C čtvrté místo.

Zastřešený autobusový terminál najíždí na ostrý provoz

Kolín – Odjezdová stanoviště na aktuálně modernizovaném autobusovém terminálu se stěhují na novou plochu pod již kompletně dokončené zastřešení. Stavba je předána do předčasného užívání, na ostrý provoz se najíždí ve středu.

Úvěr se změnit nepovedlo, byty už ale nejsou zástava

Kolín – Město Kolín v současné době dluží 450 milionů. Ke konci letošního roku by to podle splátkového kalendáře mělo být 422 milionů z původní zhruba 1,1 miliardy.

Král ani Vítek se do finále mistrovství Evropy neprobili

Kolín - Pátek 6. července byl dnem D pro dva kolínské atlety na mistrovství Evropy do 17 let v maďarském Györu.

Nad řekou se otevřou další terasy s náměstíčkem

Kolín – Linii teras nad řekou, k níž nedávno přibyly ty zrekonstruované za městským společenským domem, by mělo brzy rozšířit další místo. Jsou jimi avizované prostory dvora bytových domů pro seniory v Husově ulici a nevyužitá zahrada za městskou knihovnou.

Skatepark pod Novým mostem se do konce roku rozšíří

Kolín /VIZUALIZACE/ - Ještě do konce roku by mohlo být hotové již od loňska plánované rozšíření skateparku pod Novým mostem.

Kolínská garda předvedla své umění. Ve Štítarech slavila premiérové vítězství

Štítary – Při první účasti skončili poslední, následující ročník už vyhráli. Fotbalová garda Kolína slavila triumf na třetím ročníku Memoriálu Rudy Musílka. Ve finále porazila Ratboř.

Zdeněk Jirkovský: Sázím hodně podle citu

Kolín /ROZHOVOR/ – Zatímco fotbalový šampionát v Rusku nemá výraznou osobnost, jarní část Tip ligy takovou měla. Vítězem se stal Zdeněk Jirkovský, který se svými parťáky ovládl i soutěž týmů. Fotbalista Býchor ovládl soutěž s náskokem tří bodů.

Třetí kolo 1. ligy kolínským atletkám i atletům svědčilo

Kolín - Hodně vydařené bylo pro kolínské atlety a atletky v poslední červnový den 3. kolo prvoligové soutěže.

Cyklověž by mohla stát u nádraží už na konci roku

Kolín – Třešnička na dortu v podobě automatické cyklověže na právě rekonstruovaném autobusovém nádraží nakonec bude. Město její výstavbu plánovalo pouze v případě, že se mu na ni povede získat dotaci. A to se podařilo. Jinak by to byl přece jen trochu drahý luxus.

Dvě šťastné dvojice prožijí noc v kolínském hotelu

Kolín – První prázdninový den se stal šťastným pro dvě dvojice mladých lidí, které vyhrály v soutěži pořádané společně jednou z kolínských taxi služeb a místním hotelem. Úkolem bylo vyfotit se vtipně či zajímavě s taxíkem a fotografii zaslat, o vítězi za taxi službu rozhodoval počet laiků na sociální síti, v hotelu vyhrála fotografie, která nejvíce zaujala.

Kolínští plavci zářili na mezinárodních závodech v Kamenz

Kolín – V německém městě Kamenz se konal 8. ročník mezinárodních závodů v plavání „International Sprintmeeting“.

Ve školách instalují vybavení pro chytrou klíčenku

Kolín – Začátek prázdnin je tradičně ve znamená startu oprav a úprav v budovách škol, v Kolíně se však nebude jen tradičně malovat nebo vyměňovat židličky. Kromě stavebních úprav v objektech je na letní prázdniny v plánu největší část prací na instalaci potřebného vybavení pro provoz Kolínské chytré klíčenky do všech základních škol. Práce začaly samozřejmě už s předstihem, těsně před prázdninami se na radnici sešli s vedením města všichni ředitelé a ředitelky škol. Od září bude chytrá klíčenka fungovat na všech ostatních školách, první byla už od loňského září pilotní 6. základní škola.

Při sklizni shořel kombajn za pět milionů korun

Střední Čechy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Pokud si snad středočeští hasiči ještě nestačili všimnout, že na některá pole v regionu už začínají vyjíždět kombajny, černé na bílém to mají potvrzeno v záznamech o zásazích: v sobotu večer shořel při sklizni kombajn na Kolínsku. Škoda, kterou měla na svědomí technická závada, byla vyčíslena na pět milionů korun.

Hašení nočního požáru autodílny zabralo i dopoledne

Střední Čechy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Tři miliony korun spolykaly plameny v noci na sobotu při požáru autodílny ve Vitících na Kolínsku. K plamenům schvacujícím objekt v tamějším zahradnickém areálu byli hasiči přivoláni nad ránem, krátce před půl čtvrtou. Dostat plameny pod kontrolu se podařilo po hodině; úplná likvidace požáru se pak ale ještě protáhla.

OBRAZEM: V Sendražicích proběhlo velké hasičské klání

Sendražice - Akce plná adrenalinu se odehrála v sobotu 30. června na sportovišti v Sendražicích. V rámci 5. kola Polabské ligy se tu totiž utkaly jednoty Sborů dobrovolných hasičů z Kolínska.

V Baru Pod Hodinama zahrály i kapely z Brazílie a Austrálie

Kolín /FOTOGALERIE/ - Kolínský rockový klub Bar Pod Hodinama nacházející se přímo v centru města se stále více prosazuje na místní hudební scéně, a to především svojí originální dramaturgií. Ta se ukázala i poslední červnový čtvrtek, kde zde program zahájilo australské punkové duo Skinpin.

Na Obecní dvůr se rozšíří chytré parkování

Kolín – Systém tzv. chytrého parkování v rámci projektu Smart City se během pár dní rozšíří do další lokality. Je jí již dříve avizované, hojně využívané parkoviště na Obecním dvoře.

Projekt na halu Kolín upraví k obrazu ministerstva životního prostředí

Kolín – Na kolínské radnici aktuálně řeší budoucí sportovní halu v Borkách. Jak informoval místostarosta Michael Kašpar, je hotový projekt pro stavební povolení a bude se dělat prováděcí dokumentace. 

Stavební firma tvrdí, že skluz v Pražské ulici dožene

Kolín – Vlnu stížností vyvolal v poslední době postup prací na celkové rekonstrukci Pražské ulice. Po odporu obyvatel proti kácení stromů již mimo období vegetačního klidu přišla kritika Kolíňáků na to, že stavba dlouho stála.

David Šafránek: Třeba ještě bude nějaká možnost podívat se do extraligy

Kolín /ROZHOVOR/ – Po třech letech se do Kolína vrací hokejový útočník David Šafránek. Hráč s číslem 88 střílel za Kozly jeden gól za druhým, a tak nebylo divu, když si ho vytáhla prvoligová Slavia. Nyní se ale vrací na rodné kluziště.

Migranti pochytaní u Velimi se do kamionu dostali nejspíš tajně. Česko opustí

Kolínsko - Cizineckou policii zaměstnala 14. června dramatická událost. Z kamionu firmy, která sídlí ve Velimi, a který cestoval z Ruska, totiž nečekaně vyskákali čtyři migranti.

Mladí atleti získali na republice devět medailí. Z toho čtyři zlaté

Kolín - Letošní gigant, tedy mistrovství České republiky dorostu a juniorů, hostil stadión pražské Dukly na Julisce. Ze Sokola Kolín-atletika se ho zúčastnil rekordní počet 34 závodníků a hned první den šla do boje řada kolínských medailových šancí.

Kapela Kozičky opět oživila zahradu hospody Na Rychtě, pokřtila tam novou desku

Kolín /FOTOGALERIE/ – Novou desku nazvanou Padesát s podtitulem Lepší míň, než víc, pokřtila v sobotu v zahradě kolínské restaurace Na Rychtě středočeská skupina Kozičky. Než k jejich koncertu i samotnému aktu došlo, bavili fanoušky jejich hudební hosté.

Červenopečecká pecka nabídla i v chladivé noci perfektní hudební program

Červené Pečky - Obrat z tropických teplot takřka na zimní nastal na sklonku týdne, přesně v čase, kdy v červenopečeckém Zámeckém parku Alžběta Sosnovcová zorganizovala již třiatřicátý ročník dnes již nesoutěžního festivalu Červenopečecká pecka.

Děti v parném dni závodily pro radost již po patnácté

Kolín /FOTOGALERIE/ – Více jak tři stovky dětí ze škol a zařízení pro handicapované malé i starší klienty závodily ve čtvrtek dopoledne na kolínském atletickém hřišti Mirka Tučka v letní podobě Her pro radost.

Na terasách za společenským domem zahrál Honza Ponocný

Kolín /FOTOGALERIE/ – Úkol vyzkoušet, jak budou nově zrekonstruované terasy za kolínským Městským společenským domem vhodné ke koncertům, na sebe předposlední červnovou středu vzal multiinstrumentalista, autor muziky především k filmům režisérky Alice Nellis a kytarista hrající s Mekym Žbirkou i Ivanem Králem Honza Ponocný říkající si Circus Ponorka.

Filip Zahradníček: Největší čest byla bránit Welsche

Kolín – Když se jako šestiletý rozhodoval, který ze sportů by se mu líbil, nejvíce Filip Zahradníček tíhnul k basketbalu. Pohyb mu koloval v krvi již od narození.

Kostelec slaví 95 let od svého založení

Kostelec – Fotbalový klub SK Kostelec nad Černými lesy oslaví v sobotu 23. června 95. výročí od svého vzniku. Slavnost proběhne od 13 hodin Na Americe. Od 14 hodin bude hostem Kamil Emanuel Gott a Yvette Gottová, dále zahrají Duo KGx.

Ostuda: Kolínští zápasníci museli bojovat proti sudím

Kolín – Pouze dva zápasníci z Kolína vyrazili na otevřené mistrovství Slezska v Ju-Jutsu – Silesia open do Myslowic. Filip Veselý a Jan Škarka se představili ve dvou kategoriích.

Divadelní sezonu zakončil rockový bluesman Krissy Matthews

Kolín /FOTOGALERIE/ – Napůl Angličan a napůl Nor, fenomenální kytarista a zpěvák Krissy Matthewss s baskytaristou a bubeníkem zakončil letošní divadelní půl sezonu v divadelním klubu Scapino.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT