VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ BROD

Vstup do turnaje Českému Brodu vyšel parádně. Porazil Kladno

Český Brod – Vítězstvím vstoupili do zimního turnaje na pražském Meteoru fotbalisté Českého Brodu. V prvním utkání porazili Kladno 2:1. Utkání dvou elitních týmů divizní skupiny B rozhodl deset minut před koncem Medek.

Město modernizuje kamerový systém

Český Brod – Celý letošní rok procházel městský kamerový systém zásadní modernizací. Místo zastaralého bezpečnostního programu byl pořízen moderní monitorovací software, dále byl systém doplněn o nový záznamový rekordér se záznamovou kapacitou 36 TB. „Systém je nyní možno rozšířit až na 64 kamerových bodů,“ upřesnil informatik, správce IT Tomáš Hor.

Výstavu betlémů zahájili zpěvem koled

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Na první svátek vánoční se v českobrodském kostele sv. Gotharda uskutečnila výstava betlémů, která byla zahájena zpěvem koled před živým betlémem.

Biopopelnice lidé dostanou zdarma

Cerhenice - Do městyse dorazil kamion vrchovatě naplněný biopopelnicemi pro všechny domácnosti v Cerhenicích, Cerhýnkách a Radimku.

Vánoční běh přilákal mnoho běžců

Český Brod /FOTOGALERIE/ - V neděli dopoledne se v Českém Brodě běžel již 25. ročník silničního běhu pod názvem Českobrodská vánoční desítka.

V českobrodském kině zazpívala Bára Basiková

Český Brod /FOTOGALERIE/ - V pátek podvečer se v kině Svět v Českém Brodě uskutečnil vánoční koncert Báry Basikové. Koncert trval hodinu a půl a zúčastnilo se ho kolem 200 lidí. Bára Basiková zazpívala písně, které normálně na koncertech zpívá ale také písně, které se podle jejich slov zpívají jen jednou v roce a to na Vánoce.

Podzemní kontejnery už slouží veřejnosti

Český Brod - Podzemní kontejnery na dvou náměstích – na Husově náměstí a na náměstí Arnošta z Pardubic – byly již úspěšně zkolaudovány a předány do správy Technických služeb Český Brod.

Plánují univerzitu třetího věku

Český Brod – Město plánuje od února příštího roku otevřít zájmové studium formou univerzity třetího věku pod záštitou České zemědělské univerzity v Praze. Jde o formu studia, která má umožnit vzdělávání seniorům v místě bydliště.

Městys Cerhenice přivítal návštěvu z Venezuely

Cerhenice - Městys navštívil vedoucí venezuelské ambasády v Praze Gustavo Albert Sierra Gutierrezo. O Cerhenicích si přečetl v novinách a viděl i letošní pořad v televizi. „Rád jsem mu náš městys ukázal, představil školu a pečovatelskou službu i envicentrum a byl poctěn jeho chválou,“ řekl starosta Marek Semerád.

OBRAZEM: Technické služby dostaly novou techniku

Český Brod - V areálu technických služeb v Českém Brodě se uskutečnilo slavnostní odhalení několika strojů.

Stejskal: Spokojeni jsme jak s umístěním, tak počtem bodů

Český Brod /ROZHOVOR/ – Téměř každý nováček si dává za cíl v nové sezoně nehrát o záchranu. Přesně takový si dali také fotbalisté Českého Brodu B. Přestože postoupili do I. A třídy až dodatečně, čeřili vody od samého začátku. Po patnácti kolech jim patří skvělé šestá příčka.

Jan Křen: Se spoustou hráčů si rozumím a myslím, že i oni berou mě

Český Brod /ROZHOVOR/ – S fotbalovým klubem SK Český Brod je doslova spojen pupeční šňůrou takřka třicet let. Přesně řečeno od porevolučních let, kdy hrál za “béčko” v okresním přeboru, aby tři roky nato převzal otěže tohoto týmu, u kterého setrval do roku 2000.

OBRAZEM: Adventní jarmark uspořádali uvnitř gymnázia

Český Brod - Již 9. ročník adventního jarmarku a festivalu kreativních dílen Andělské zvonění se uskutečnil v budově českobrodského gymnázia. Jako každý rok si zde mohli návštěvníci zakoupit různé vánoční i nevánoční výrobky jako například obaly na knížky, záložky, ozdoby na stromeček, vánoční věnce, šperky a další. Byl zde také bufet pro ty, které zaskočil hlad či žízeň.

OBRAZEM: Mates of Music zahráli v Českém Brodě

Český Brod - V pátek podvečer se v českobrodském divadle konal koncert Mates of Music, Muzikanti co děláte? 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT