VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ BROD

Český Brod je město ve Středočeském kraji. Je zde zastoupen průmysl strojírenský, skla a stavebních hmot. Součástí města jsou dříve samostatné obce Liblice a Štolmíř a na březích Podvinného a Mlýnského rybníka osada Zahrady, která splývá se sousedními obcemi Vrátkov a Tuchoraz v jeden sídelní celek.
Český Brod je gotické město, které s velkou pravděpodobností založil pražský biskup Jan I. ve 12. století jako trhovou osadu na trstenické stezce, která spojovala Prahu s jižní a východní Evropou. Na město jménem Biskupský Brod byla osada povýšena pražským biskupem Janem III. z Dražic pravděpodobně v roce 1268. Současně udělil městu právo na hradby. Současný název Český Brod se používá od počátku 14. století. V budově zdejšího gymnázia byla podepsána v květnu 1945 kapitulace německých vojsk. Historické jádro města je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Zdroj: www.cesbrod.cz

OBRAZEM: Chotouň oslavila svatého Prokopa

Chotouň /FOTOGALERIE/ - Tradičně jako každý rok se o víkendu po svátku svatého Prokopa v Chotouni na Českobrodsku uskutečnila Svatoprokopská pouť s velkým ohňostrojem.

Osobní vůz se po nehodě u Českého Brodu zřítil ze srázu

Českobrodsko – V Hromadné nehodě došlo v pátek odpoledne na silnici 1/12 u obce Kšely nedaleko Českého Brodu.

Vítěznou sérii Motorletu utnul Makovský

Český Brod – V posledním kole měli před sebou těžkého soupeře. Motorlet neprohrál devět zápasů v řadě a toužil po odvetě za podzimní porážku po penaltovém rozstřelu. Ta se mu však nepovedla. Fotbalisté Českého Brodu se s dalším ročníkem v divizní skupině B rozloučili vítězstvím. Pražany porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Tuklatská fara zažila generálku

Tuklaty /FOTOGALERIE/ - Pořad Holandsko všemi smysly uspořádal v rámci Podlipanských hudebních slavností českobrodský pěvecký sbor Vox Bohemica pod vedením sbormistra Tomáše Charváta. Pořadem provázel Holanďan Thore Ammerlaan, který od roku 2001 žije se svou rodinou v Tuklatech.

Oslabené Liblice přivezly bod z Loučeně

Loučeň – V souboji již zachráněných týmů se diváci těšili na gólové hody. Ty se však nekonaly. Za celých devadesát minut branka nepadla, a tak přišly na řadu penalty. V nich byli úspěšnější fotbalisté Loučeně. Liblice si tak odvezly z posledního kola I. B třídy alespoň bod.

Tuchoraz schytala v derniéře debakl

Milovice – V posledním zápase fotbalové I.B třídy musela Tuchoraz skousnout těžký debakl na půdě Milovic. Vzhledem k poločasovému osmibrankovému manku se může konečná prohra 1:12 zdát jako ne tak krutá. Byl to však výsledek, po kterém se Tuchoraz s nejnižší krajskou soutěží dobrovolně loučí.

Rezerva Českého Brodu zakončila sezonu prohrou

Český Brod – Poslední zápas sezony v I. A třídě mají za sebou fotbalisté českobrodského béčka. Ti se na domácím pažitu postavili proti Divišovu. Svěřenci trenéra Jindřicha Stejskala museli po půlhodině hry dotahovat tříbrankové manko a přes snahu se nakonec loučili prohrou 2:3.

Český Brod hostí Divišov již ve čtvrtek

Český Brod – Stává se tradicí, že si poslední kolo některé fotbalové týmy předehrávají. Platí to i v případě Českého Brodu B. Ten domácí utkání I. A třídy proti Divišovu odehraje ve čtvrtek od 18 hodin.

Šmejkal: Fotbal je můj život, ale zranění mě nepustila dál

Český Brod /ROZHOVOR/ – Většinu kariéry strávil v pražské Spartě. Hrál také za Plzeň nebo Příbram. Toužil se stát slavným, sbírat tituly a fotbalem si vydělávat velké peníze. Když se zdálo, že by jeho sny mohly být naplněny, přišlo zranění. Díky tomu musel Zdeněk Šmejkal s vrcholovým fotbalem skončit.

Dežo: Bez zájmu se vyhrát nedá

Tuchoraz – Deka, kterou zvedne snad jen konec sezony. Tak to v posledních zápasech I.B třídy vypadá v Tuchorazi. Nejinak tomu bylo i v utkání proti Loučeni, které domácí podlehli 0:4.

FOTO: Béčko Českého Brodu obralo lídra o dva body

Český Brod – Těžký úkol stál v předposledním kole fotbalové I. A třídy před hráči rezervního týmu Českého Brodu. Ti na svém hřišti přivítali aspiranta na postup, vedoucí tým Poděbrad. Devadesát minut utkání přineslo remízu 1:1 a v penaltách byli lepší domácí (4:2).

OBRAZEM: V Podlipanském muzeu tančili nakažlivý charleston

Český Brod - Po celé republice probíhá od 18. května festival muzejních nocí. Stejně tomu bylo i v sobotu v Podlipanském muzeu v Českém Brodě. 

OBRAZEM: Na dětský den dorazili i popeláři

Poříčany - Na poříčanském fotbalovém hřišti a v jeho okolí se konal dětský den. Děti zde plnily na několika stanovištích různé úkoly a mohly si také prohlédnout hasičskou techniku SDH Poříčany.

Sahali po třech bodech, nakonec padli po penaltovém rozstřelu

Český Brod – V předposledním kole divizní fotbalové skupiny B měl Český Brod doma Souši co vracet. Na podzim schytal od svého soka výprask 5:2 a tak po nepřesvědčivých výkonech v posledních kolech byli jeho příznivci zvědaví, zda tento ročník zakončí nejhůře čtvrtým místem v tabulce.

Lepená sestava Liblice na body nedosáhla

Liblice – V předposledním kole fotbalové I. B třídy museli v Liblicích látat sestavu. Proti Pátku se tak v utkání představili hráči širšího kádru a mezi tyče musel Bubník. Hosté si tak odvezli výhru 4:2, pod kterou se hattrickem podepsal Baran.

Fotbalová vášeň vyhecovala Český Brod B ke kanonádě

Český Brod – V souboji českobrodské rezervy s Pšovkou Mělník se na první branku čekalo necelých čtyřicet minut. Následný vývoj už byl na góly hodně bohatý a k radosti domácích padly všechno do sítě soupeře. Brod si tak s chutí zastřílel a po kanonádě 6:0 si body zasloužil.

Liblice dosáhly v Ostré na dva body

Ostrá – Další kolo I. B třídy zavedlo Liblice na hřiště Ostré. Proti domácí rezervě si chtěly uhrát definitivní záchranu v soutěži. Po remíze 1:1 pak zvládly i penaltovou loterii (4:5). Mají tak jistou účast i v příštím ročníku nejnižší krajské soutěže.

Za pět minut tři branky! Přesto se Tuchoraz vrátila s prázdnou

Pátek – Dlouhá série Tuchorazi bez tříbodového vítězství v nejnižší krajské soutěži pokračuje. Bezmála dvouměsíční čekání neskončilo ani na půdě Pátku, odkud se vrátila s porážkou 3:6. I když se dokázala obdivuhodně dostat zpět do zápasu.

Český Brod vítěznou šňůru Meteoru nepřerušil

Český Brod – Velmi příznivý los mají fotbalisté Českého Brodu. Poslední tři kola v divizní skupině odehrají na domácím hřišti. A hned první duel jim nevyšel.

Kněží se utkali ve fotbalovém zápase

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Tradiční fotbalové utkání kněží z Čech proti těm Moravy se uskutečnilo v úterý odpoledne na českobrodském hřišti. Na zajímavý zápas se přišlo podívat kolem 60 diváků. V prvním poločase měli převahu čeští klerikové, kteří vedli 1:0. Ve druhém poločase ale Moraváci srovnali stav na 1:1. To si ovšem Češi nenechali líbit a nakonec duchovní z Moravy porazili 4:1.

Mizerná koncovka stála Tuchoraz další body

Tuchoraz – Ani zlepšený výkon z minulého kola nedokázal znovu nastartovat Tuchoraz. Ta na domácím hřišti tentokrát nestačila na rezervu Ostré, které podlehla 1:4, navíc dohrávala v deseti. Dál se tak v tabulce I. B třídy propadá.

Český Brod asistoval u postupových oslav Velvar

Velvary – Před zahájením 27. kola divizní skupiny B měli velvarští fotbalisté postupový mečbol, protože pokud by brali všechny body, mohli začít s předčasnými oslavami historického postupu do třetí nejvyšší soutěže ČFL. Svěřenci trenéra Pavla Janečka si za svým cílem šli a nad Českým Brodem vyhráli 3:1.

Českobrodská rezerva se vrátila domů bez bodů

Kly – Dopolední termíny v jarní části fotbalistům Českého Brodu B příliš nesvědčí. Ani na druhý pokus se svěřenci trenéra Jindřicha Stejskala bodů nedočkali. Tenkrát v dalším kole I. A třídy nestačili na Kly, na jejichž hřišti prohráli 0:2.

Liblice se proti lídrovi vytáhly

Liblice – Třetí porážku v řadě a druhou na domácím hřišti si na své konto připsali libličtí fotbalisté. Ti v předehrávce 23. kola nejnižší krajské soutěže prohráli před vlastními diváky s vedoucí Sokolčí 1:5.

Tuchoraz se ze Sokolče vracela se vztyčenou hlavou

Sokoleč – Na půdě vedoucího celku tabulky fotbalové I. B třídy sice Tuchoraz prohrála 0:3, ale i po tomto výsledku panovala v jejich táboře spokojenost. První poločas pařil Sokolči a druhý hostům. Zápas rozhodla produktivita.

V dramatickém zápase porazila rezerva Českého Brodu Záryby

Český Brod – Střet celků z vrchní poloviny tabulky I. A třídy nabídl sedm branek a dvě vyloučení. Zatímco na červené karty vyhráli hosté ze Záryb, v tom důležitějším, gólovém, aspektu byli v poměru 4:3 lepší hráči českobrodského béčka.

Liblice se na hřišti Bílého Podolí moc nepředvedly

Liblice – Tabulkové postavení se smazalo. Libličtí fotbalisté v dalším kole nejnižší krajské soutěže prohráli na hřišti Bílého Podolí 0:2.

Obrat v přestřelce dokonal exslávista Tomáš Hrdlička

Český Brod – Kdo dal přednost fotbalu na Kutilce před tím prvoligovým, nelitoval. V utkání 26. kola v divizní skupině B mezi favorizovaným třetím Českým Brodem s dvanáctými Louny se stal svědkem přestřelky, kterou v nastaveném čase uzavřel pohotovou trefou Hrdlička a stanovil konečné skóre na 6:5.

Muzejní noc roztančí charleston i Princezna Republika

Český Brod – Tradice muzejních nocí se letos opět ujme Podlipanské muzeum v Českém Brodě. Tentokrát se akce odehraje v duchu první republiky.

V penaltách bylo úspěšnější béčko Českého Brodu

Uhlířské Janovice – Na půdě posledního celku tabulky I. A třídy se v rámci pětadvacátého kola představila českobrodská rezerva. Domácí však v utkání nedali nic zadarmo a po základní hrací době drželi remízu 1:1. V penaltovém rozstřelu byli nakonec úspěšnější fotbalisté Českého Brodu B.

Tuchoraz doma padla se zachraňujícím se Bílým Podolím

Tuchoraz – Fotbalisté Tuchorazi neprožívají zrovna nejšťastnější období sezony. Herně se jim nedaří a změnit to mohl duel proti Bílému Podolí. Ani proti hostům, kteří bojují o záchranu v i B. třídě, však výraznější zlepšení nepřišlo. Po divokém začátku z toho byla nakonec prohra 1:3.

Český Brod dohrával šlágr kola v deseti

Houstoň – Drama až do posledních vteřin bylo k vidění na hřišti v Houstoni, kde se představil Český Brod. Ve šlágru kola zvítězili domácí, kteří se díky výhře 2:1 dostali v tabulce divizní skupiny B právě před svého víkendového soupeře.

OBRAZEM: Festival neziskových organizací se uskutečnil v Českém Brodě

Český Brod - Festival neziskových organizací se konal v sobotu v Českém Brodě. Festival přilákal mnoho návštěvníků, kteří mohli navštívit různé stánky, děti si mohly vyzkoušet připravené atrakce, jako například lezeckou stěnu, lanovku, boxování, střelbu z luku, házení balónků a další.

DERBY: Liblice ukázaly větší chuť po vítězství

Liblice – Očekávalo se jiskření, ostré souboje a oboustranně planoucí emoce. Nic z toho se však nekonalo. Fotbalové derby mezi Liblicemi a Tuchorazí přineslo jedinou žlutou kartu a čtyři branky. Domácí celek byl po zápase spokojenější, protože po výhře 3:1 svého soka v tabulce I. B třídy přeskočil.

O výhru přišli v nastavení

Neratovice – Pomalu začali chladit šampaňské na oslavu dalšího vítězství. Předčasně. I když fotbalisté Českého Brodu vedli ještě šest minut před koncem o dva góly, duel v Neratovicích ke třem bodům nedovedli. V dalším kole divizní skupiny B prohráli na penalty (4:3). V normální hrací době skončil zápas nerozhodně 2:2.

Již XXII. ročník Českobrodského okruhu se uskutečnil tradičně na prvního máje

Český Brod /FOTOGALERIE/ - První máj patří již tradičně v Českém Brodě závodu veteránů a ani letos to nebylo jinak. Už od časných ranních hodin se na Husovo náměstí sjížděly veterány a motocykly, aby si je návštěvníci během dopoledne mohli prohlédnout, či se s nimi vyfotit. V Oranžové zahradě se navíc konal Fler jarmark, kde si každý mohl zakoupit spoustu podomácku vyrobených věcí od oblečení pro děti, přes různou keramiku, šperky nebo dekorace.

Debakl Tuchorazi dirigoval Ronovský

Tuchoraz – I po devatenáctém kole se chtěli fotbalisté Tuchorazi udržet na páté příčce. Po duelu s rezervou Čáslavi však museli skousnout nejen debakl 1:7, ale i pokles v tabulce I. B třídy.

Český Brod B doma nezaváhal

Český Brod – Dokázali otočit nepříznivý vývoj a proti předposlednímu týmu tabulky si připsali vítězství z kategorie povinných. Hráči českobrodské rezervy porazili v dalším kole I. A třídy Sázavu 3:1.

Šlágr kola rozhodl druhý poločas

Český Brod – Fotbaloví fanoušci v divizní skupině B si o víkendu přišli na své. V 23. kole byli svědky duelu druhého Českého Brodu a třetího Kladna. Ty před výkopem dělil jediný bod a tak měl zápas předem o dramatický náboj postaráno.

Zdravotní klauni potěšili seniory

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Zdravotní klauni přijeli rozdávat smích do Domova pro seniory Anna v Českém Brodě. Během bezmála tříhodinové návštěvy potěšili desítky seniorů.

Derby: Tuchoraz porazila Jestřabí Lhotu na penalty

Tuchoraz – V atraktivním duelu nejnižší krajské soutěže se utkali fotbalisté z Tuchorazi a Jestřabí Lhoty. Po penaltovém rozstřelu se z výhry 2:1 radoval domácí výběr.

Čekobrodské béčko padlo po penaltě

Luštěnice – Ve vyrovnaném duelu mezi Luštěnicemi a Českým Brodem B čekali diváci na branku osmdesát minut. Utkání dvaadvacátého kola I. A třídy nakonec k radosti domácích rozhodl pokutový kop.

Vítěznou liblickou radost pokazilo vyloučení

Liblice – Zápas s posledním celkem tabulky fotbalové I. B třídy nemohly brát Liblice na lehkou váhu a svoje odhodlání dokázaly prodat i na hřišti. Proti Tupadlům už do poločasu třikrát udeřily a rozhodly tak o konečné výhře 3:0. Lesk tří bodů však pokazilo vyloučení Hrstky.

Bouřka v kabině pomohla. Český Brod otočil zápas na půdě posledního

Nový Bor – Díky brance těsně před přestávkou prohrávali, ani to je však nezlomilo a nepříznivý vývoj po změně stran otočili. Fotbalisté Českého Brodu v dalším kole divizní skupiny B vyhráli v Novém Boru 3:1 a stále se drží na skvělém druhém místě.

OBRAZEM: Nebe u Chrášťan patřilo modelářům

Chrášťany - V Chrášťanech nedaleko Českého Brodu si v neděli 15. dubna dali dostaveníčko letečtí modeláři. Akci pořádal RC Parašutista Vitice. Jak už z názvu vyplývá, kromě modelů letadel zde byla možnost vidět v akci i radiem řízené parašutisty.

Rozhodnuto bylo do přestávky

Český Brod – Nepodali úplně oslnivý výkon, přesto jim to stačilo k bodům. Fotbalisté Českého Brodu B v dalším kole I. A třídy poradili doma Čelákovice 3:0.

Tuchoraz odjela bez brankáře. Rukavice si nasadil trenér Lukáš Trnka

Tuchoraz – V kuriózním zápase nejnižší krajské fotbalové soutěže zavítala Tuchoraz na hřiště posledních Tupadel. A domů neodjížděla s úsměvem. Naopak. Prohrála vysoko 1:8.

Ztratili dvoubrankové vedení. Kolaps napravili v penaltách

Český Brod – Po středeční dohrávce, kdy porazili nedaleké Úvaly, přivítali fotbalisté Českého Brodu v 21. kole divizní skupiny B v dalším derby souseda z tabulky, třetí Ostrou, takže fanoušci se tentokrát mohli těšit na atraktivní souboj. A taky se ho dočkali.

Český Brod lépe zvládl penaltový rozstřel

Český Brod – Netradičně ve čtvrtek sehráli fotbalisté Českého Brodu B dohrávku sedmnáctého kola I. A třídy proti Kosmonosům. V normální hrací době gól nepadl, o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V nich měli přesnější mušku domácí hráči (5:3). Přestože získali druhý bonusový bod, v tabulce zůstali na devátém místě.

Český Brod B hostí v dohrávce Kosmonosy

Český Brod - Fotbalisté Českého Brodu B se dnes (čtvrtek) odpoledne budou pokoušet o třetí výhru v jarní části I. A třídy. V dohrávce 17. kola od 17 hodin hostí Kosmonosy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT