Předchozí
1 z 4
Další

Renata Krutská: Nejhorší pro hasiče je, kdyby u něj hořelo

Renata Krutská pracuje od roku 2007 u kolínských profesionálních hasičů. Má na starost ochranu obyvatelstva a krizové řízení. Pracuje na plánech pro hasiče a ostatní zasahující složky při mimořádných a krizových situacích. Chodí na kontroly některých podniků podle zákona o prevenci závažných havárií. Další kontroly se týkají starostů obcí, jestli jsou připraveni na řešení krizové situace. A k tomu zajišťuje spoustou dalších souvisejících věcí.

Renata Krutská

Mou další činností je preventivní výchovná činnost, mám na starosti Interaktivní vzdělávací centrum, které na kolínské stanici vzniklo z grantu TPCA a kam za běžné situace chodí zejména děti z mateřských a základních škol. Seznamuji je s činností hasičů, s různými bezpečnostními riziky a s tím, jak se v nich mají zachovat.

Renata Krutská

Svým způsobem se má práce promítá i do soukromého života, protože nejhorší pro hasiče je, kdyby u něj hořelo :) Takže doma také dodržuji některá bezpečnostní opatření. Zejména co se týká nabíječek a rychlovarné konvice. Zásadně nenechávat v zásuvce. Máme doma i požární hlásič, o kterém jsem manželovi ani neřekla. Jednou dělal topinky, trochu to 'čmoudilo' a hlásič najednou spustil, což ho dooost překvapilo. Takže musím říci, že opravdu funguje :-)

Renata Krutská

Svůj volný čas nejraději trávím na chalupě nedaleko od Kolína, kde se věnuji zahradničení, je to pro mě příjemný relax. Pak je to jízda na kole, ale nejlepší je asi cestování po krásách Česka na našem skútru. Letní dovolenou zatím neplánuji, ale každý rok jezdíme na Slovensko do termálních lázní do Štúrova, kde už máme i partičku lidí, na které se vždy těšíme. Ostatní dovolenou spíš necháváme na poslední chvíli a na náhodu.

Renata Krutská