Předchozí
1 z 5
Další

Patrik Lamberk: Každou pizzu dělám s láskou

Všechno to začalo při mé brigádě na rozvoz pizzy. Stále jsem to měl před očima a pak přišel den, kdy jsem se začal učit připravovat pizzu sám. Moje první pizza byla, tuším, hawai, jen tak na zkoušku pro kolegy.

Patrik LamberkZdroj: Deník / Michal Bílek

Sám si pizzu jednou za čas dám. Ochutnávám třeba, jakou mají pizzu jinde, ale svou vlastní si po sedmi letech, kdy ji připravuji, dám jen občas.

Patrik LamberkZdroj: Deník / Michal Bílek

Celé kouzlo pizzy je v přípravě. Od těsta až po čerstvost ingrediencí. Pizzařina je ze 70 % o tom mít dobré těsto, dobře vykynuté, krásně křupavé, aby pizza byla dobrá vzhledově i chuťově. Pak už na ni může být dle výběru, co má člověk rád. Ale kdybyste měli špatné těsto, můžete na ni dát cokoli luxusního a nebude to ono.

Patrik LamberkZdroj: Deník / Michal Bílek

Snažíme se každý měsíc dělat nějakou speciální pizzu, hodně sledujeme moderní trendy, nedávno jsme byli například na veletrhu pizzy v Las Vegas. Z méně obvyklých druhů pizzy jsem naposledy dělal třeba pizzu s vepřovou panenkou, s lososem, s hovězím carpacciem. Tradiční je naše turbopizza – tři druhy uzeniny, sýr, rajčatový základ.

Patrik LamberkZdroj: Deník / Michal Bílek

Každá pizza je originál. Záleží na době kynutí těsta, na jeho přípravě, ale i každý pizzař dělá pizzu jinak. Jeden s větším okrajem, jiný placatější bez okraje. Někdo má rád křupavější, více propečenou, jiný naopak. Každý pizzař má svůj rukopis a od každého chutná trochu jinak. Každopádně každou pizzu musíte dělat s láskou. Já jsem se ve své práci našel. Člověk, kterého to nebaví, to ani dělat nemůže. Je to i stresová práce. Celkově gastronomie je příprava a pak několik hodin děláte obrovské množství objednávek a každá pizza musí být dobrá.

Patrik LamberkZdroj: Deník / Michal Bílek