Předchozí
1 z 6
Další

Občas si člověk říká, jak je některé věci vůbec někdo schopný udělat

Václav Hanuš je už víc než deset let vedoucím pracovní čety městyse Cerhenice, má ale na starost také chod sportovního areálu a údržbu domu s chráněným bydlením, kde jsou starší lidé, kterým je občas třeba pomoci. A to Václav Hanuš dělá rád.

Václav Hanuš, vedoucí pracovní čety městyse Cerhenice.

Pomoci někomu z řad starých lidí, kteří to potřebují, to je věc, kterou člověk dělá rád. Naopak nerad vidím jiné věci, se kterými se při práce setkávám. To je třeba vandalismus. Není bohužel výjimkou, že se na dětských hřištích setkáváme s poničenými atrakcemi. Ulámané části, rozházené sklo… Vím, že se to stává, ale pokaždé, když to vidím, říkám si, jak to někdo vůbec může udělat. Třeba poničit dětem houpačku nebo starým lidem lavičku…

Václav Hanuš, vedoucí pracovní čety městyse Cerhenice.

Rád bych obec vedl více k řádnému třídění odpadu a čistotě kolem nás. Občas nacházíme petky všude možně, proto jsme se na to s pracovní četou zaměřili. Každý týden nacházíme kolem podzemních kontejnerů na tříděný odpad omotaný koberec nebo vedle postavenou televizi. I černé skládky se občas objevují, ale myslím, že to se celkově zlepšilo, i když to trvalo roky. Když k nám v letních měsících přicházejí na výpomoc brigádníci, snažím se je vést k pořádku, který je důležitý pro nás všechny. A jsem rád, že mezi okolními obcemi patří Cerhenice k těm čistším, všímám si, jak to vypadá jinde, a jsem rád, že máme tým lidí, kteří svou práci dělají dobře, i když to někteří obyvatelé třeba nevidí nebo možná nechtějí vidět. Rád jsem i tomu, že se pořídil popelářský vůz, takže jsme dnes samostatní ve svozu komunálního odpadu, máme smlouvy s Radimí i Poděbrady. Dal jsem dohromady tým lidí a vážně jsem hrdý na to, že se to povedlo a funguje to.

Václav Hanuš, vedoucí pracovní čety městyse Cerhenice.

K mým koníčkům patří cyklistika a od malinka se věnuji fotbalu. Rád jezdím na kole po Šumavě, třeba v okolí Poledníku, jde je krásná projížďka i vyjížďka, je to kousek od Modravy. Ironií osudu mě k cyklistice přivedly zdravotní problémy. Hodně mě potrápilo koleno a lékař mi doporučil jízdu na kole. Tak jsem se dal na cyklistiku a začal poznávat českou krajinu, spoustu míst, která jsem do té doby neznal, a jsou úžasná. Takže kolo nakonec pomohlo na koleno i na duši. Jezdíme většinou mimo hlavní sezonu, kolo je konec konců téměř celoroční záležitost. Dovolené nestíhám, v létě jsem neměl dovolenou už ani nepamatuji, v létě máme nejvíc práce a hodně brigádníků. Ale neželím to. Práci, kterou dělám, dělám rád.

Václav Hanuš, vedoucí pracovní čety městyse Cerhenice.

Moje největší sluníčko je Sofinka. Moje přednedávnem tříletá holčička, která se narodila na Tři krále. Té se snažím věnovat co možná největší část volného času.

Václav Hanuš, vedoucí pracovní čety městyse Cerhenice.

Nejsem rodilý Cerheňák, pocházím původně z Břežan I. Ale moji rodiče se oba narodili a vyrůstali v Cerhenicích, táta hrál cerhenický fotbal. Takže jsem se v roce 2003 přestěhoval do Cerhenic, vrátil jsem se vlastně tam, kde má moje rodina kořeny. A taky jsem jako táta chtěl hrát fotbal za Cerhenice. A to se mi poštěstilo.

Václav Hanuš, vedoucí pracovní čety městyse Cerhenice.