Předchozí
1 z 5
Další

Kamila Hrčkuláková podporuje vzdělávání s nadšením

V únoru roku 2017 jsem se stala ředitelkou Základní a Mateřské školy Bečváry. Ze začátku jsem se do všeho vrhla s velkým nadšením, a velkou oporou mi byla hlavně má rodina, manžel a děti. Když už si najdu volnou chvilku ráda běhám, snažím se opravdu pravidelně třikrát čtyřikrát do týdne uběhnout alespoň sedm kilometrů v okolí Kutné Hory. Také ráda chodím do kina, do divadla, na muzikály…

Kamila HrčkulákováZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

U mé práce je menší kontakt s dětmi, jsem neustále zahlcena papíry a administrativou. Z učitelky prvního stupně jsem se ze dne na den stala ředitelkou, hospodářkou, účetní, personalistou, rozpočtářem i školníkem. Nicméně mě baví ta organizační stránka věci, plánování strategie, kterou se bude škola ubírat, do jakých koncepcí se pustím a tak.

Kamila HrčkulákováZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

Jsou chvíle, kdy toho mám opravdu hodně a zabírá mi vše mnoho času. Ale za mého fungování se škola zapojila do nejvíce projektů z malotřídních škol, realizujeme kluby, jsme součástí projektu mléko a ovoce do škol, zapojili jsme se do soutěží, olympiád a přes léto jsme pořádali zdarma příměstský tábor, na který nakonec pravidelně chodilo dvacet dětí.

Kamila HrčkulákováZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

Učitelství prvního stupně jsem vystudovala a následně jsem praxí v oboru strávila dvacet tři let svého života. Po těch letech jsem ale měla čím dál větší pocit, že se točím furt dokola mezi 1. až 3. třídou. Zkrátka jsem potřebovala změnu pracovní náplně, a ředitelství mi naprosto vyhovuje.

Kamila HrčkulákováZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

Tím, že je škola malotřídní, můžeme se zde všem žákům v malém kolektivu věnovat mnohem individuálněji a efektivněji. Fungují zde také asistenti pedagoga a pedagogicko psychologičtí poradci. U školy jsme dokonce nechali vystavět velkou budovu, která slouží multifunkčně. Děti tu mají k dispozici kuchyňku, ponk, tabuli i příjemné posezení na zeleno šedivých sedačkách. Moc se sem vždy těší.

Kamila HrčkulákováZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková