Pokřtila tam totiž své CD Pozdravuj a u této příležitosti také oslavila svých šestnáct let. „Bylo to super šestnáct let a doufám, že ještě pár let to bude trvat,“ hodnotil uplynulé roky frontman kapely Pavel Měšťánek.

Proč ale Medvědi slaví právě výročí šestnácti let? To Kolínskému deníku vysvětlil kytarista Honza Štrup. „Chtěli jsme loni slavit patnáct let, ale nestihli jsme to, tak jsme si řekli, že patnáct a deset let slaví každý, a že lepší bude oslavit šestnáct, protože to nikdo neslaví,“ smál se.

Medvědi v Akropoli také pokřtili své CD Pozdravuj. Křest se ale nedávno konal už i v Úvalech u Prahy. „Chtěli jsme si udělat ještě jeden větší takový oficiální, kterým jsme odstartovali šňůru k tomuto cédéčku,“ vysvětlil Honza Štrup.

Kmotrem desky Pozdravuj se stal Michal Hrůza. „Michal je člověk nám docela blízký, i když teda hraje úplně jinou hudbu než my, ale nám se líbí, jak to dělá. Dělá takovou chytrou muziku, která umí být i masová. Něco jako takový český Žbirka,“ rozpovídal se Pavel Měšťánek. Nebyl to ale jediný host oslav. „Měli jsme tam ještě UDG, Rybičky 48 a Divokýho Billa,“ vyprávěl Honza Štrup. Ti si s Medvědy zahráli a zazpívali některé jejich hity.

Pražský Palác Akropolis ve čtvrtek večer zaplnilo téměř pět set hudebních fanoušků. „Lidi byli skvělí, protože to jsou naši. Ti, kteří tam přišli, tak to nebyli náhodní návštěvníci, ale byli to lidi, kteří nás znají a mají nás rádi. O to víc nás to těšilo,“ usmíval se Pavel Měšťánek. „Myslím, že se to povedlo, byla to super akce. Mám z toho radost,“ doplnil ho Honza Štrup.

Martin Šnajdr