„Jsem ráda, že tu s vámi můžu být a podpořit tuto dobrou akci a celou myšlenku i v této těžké době. Vůbec nelituji časného vstávání, východ slunce byl nádherný,“ vyznala se v úvodu a pak přes ozvučený mikrofon a na přednatočené základy zazpívala skladbu z muzikálu Cats, dvě árie od skladatele Josepha Haydna a rozloučila se ukázkou z opery Carmen, kterou doprovodila i tradičním flamencovým podupnutím podpatkem.

Poté se všichni přesunuli do fary, kde se odehrála vernisáž výstavy fotografií nazvané Tichá naděje. Jejich autorkou je Janička M., vystudovaná stavební inženýrka a matka dospělého syna, která po cévní mozkové příhodě ztratila schopnost řeči a vyjadřuje se právě pomocí snímků. Na tuto svou prezentaci vybrala snímky přírody nafocené před onemocněním, po oné mozkové příhodě a vzniklé v současnosti, kdy se učí znovu mluvit a zkouší žít novým životem.

Z vernisáže výstavy 'Prostor bez hranic' výtvarnice Kamily Hoji v Galerii V Zahradě v podkroví Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně.
OBRAZEM: Výtvarnice Kamila Hoja se dočkala otevření výstavy v Kolíně až po roce

Všechny přítomné přivítala kurátorka expozice Isabela Anderlová, která následně předala slovo Janě – Báře Dobrkovské, ředitelce asociace Cerebrum sdružující osoby po získaném poškození mozku a všichni společně výstavu zahájili přípitkem. Zajímavá expozice bude pod mottem: „Ve všech situacích je lepší doufat než si zoufat,“ k vidění následující tři měsíce.