Nyní už ale takhle úsporná hudební sestava, a tedy ani pojmenování dávno neplatí, o čemž se poslední zářiové úterý přesvědčili fanoušci, kteří dlouho dopředu vyprodali sálek divadelního klubu Scapino.

KyBaBu tvoří špičkoví muzikanti, kromě Olina členi mimo jiné kapely Etc… kytarista Pavel Skála, bubeník Jiří „Zelí“ Zelenka a houslista i hráč na basovou kytaru, akordeon či exotický dechový nástroj Vladimír Pavlíček a spoluhráč Olina z doprovodné kapely Ivana Hlase Norbi Kovácz.

„Partnerka mi ráno říkala, ať dnešní koncert zruším, ale my jsme si rušení koncertů hodně užili v loňském roce s Vláďou Mišíkem, tak snad to tu dnes všichni přežijeme,“ omlouval Olin svůj ochraptělý hlas.

Nakonec se s nachlazením úspěšně popral, a i diváci dle reakcí byli spokojeni. Základ repertoáru tvořily protagonistovy dvě vydané sólové desky Noční lov a Nečekaná návštěva, z nichž pochopitelně zazněly nejen titulní skladby, ale i výběr toho nejzajímavějšího, při němž Olin střídal především basovou kytaru a cello, v jednom případě došlo i na hraní na housle, ovšem na cellový způsob, tedy na výšku.

V tu chvíli se baskytary chopil Pavlíček, jednou na ni zahrál i kytarový virtuos Norbi Kovácz. I přes do posledního místa nástroji a aparaturou zaplněném pódiu muzikanti dvakrát odešli do šatny, aby se opět vrátili a zahráli dva přídavky. Na CD Olina Nejezchleby a Norbiho Kovácze i jejich podpisy se poté stála fronta.