Domov pro seniory zve na zahradní slavnost

Kostelec n. Č. l. – Domov pro seniory pořádá zahradní slavnost a den otevřených dveří ve čtvrtek 25. května od 10 hodin. Na příchozí čeká grilování, hudba a prodej výrobků Sociálně terapeutických dílem Kolín a Čáslav. Během dne zaměstnanci rádi zodpoví dotazy, které se týkají sociálních služeb.

Scapino představí dokumentární film

Kolín – Celovečerní dokumentární film, který vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci můžete vidět ve čtvrtek v divadelním klubu Scapino. Film odkrývá jak se v životě Filipa Topola odrážela doba před a po sametové revoluci. Takovej barevnej vocas letící komety se bude promítat od 19 hodin.

Staročeské máje oslaví Veltrubští průvodem

Veltruby – Veltrubští budou v sobotu žít Staročeskými májemi. Oslavy začnou ve 12 hodin u Památníku padlých. Následně půjde průvod obcí. Zakončí ho Staročeská beseda u hlavní máje. Večer pak bude patřit májové veselici, která začne ve 20 hodin v Kulturním domě. Hrát bude kapela Echo.

V Týnci po osmé oslaví svátky Labe na dračích lodích

Týnec n. L. – Svátky Labe oslaví v Týnci nad Labem tradičními závody dračích lodí. Na návštěvníky čeká řemeslný trh, spousta atrakcí, rybářské tření a večerní taneční zábava už v sobotu 3. června. Na své si samozřejmě přijdou také děti, které v rámci akce oslaví dětský den.

Kašpárek v rohlíku slaví deset let od založení

Kolín – Už deset let od založení slaví bejbypanková kapela Kašpárek v Rohlíku. A to už stojí za pořádné oslavy. Ty začnou právě v Kolíně, protože právě odsud pochází část hudebníků i principál projektu David Dvořák. „Máme velkou radost, že se nám díky spolupráci a podpoře města Kolín podařilo zajistit vstup pro děti zdarma. Od nás je to takový malý dárek k narozeninám a poděkování našim fanouškům za jejich věrnost.,“ řekl David Dvořák, principál celého projektu. Oslavy plné hudby, divadla a doprovodného programu vypuknou v sobotu 27. května a brány ostrova se všem velkým i malým příznivcům otevřou už ve 12.30 hodin.

Juniorští rybáři opět poměří síly v lovu kaprů na Katlově

Kutná Hora – Na Katlově se opět po roce uskuteční velký závod European carp fishing Championship for junior, tedy evropský šampionát juniorských rybářů v lovu kaprů. Soutěž čtrnácti týmů začne v úterý 30. května zahajovacím ceremoniálem v Kutné Hoře, kdy projde centrem města průvod do chrámu sv. Barbory. Tam si soutěžící vyslechnou slavnostní slovo arciděkana Jana Uhlíře. Poté se uskuteční losování lovných míst. Středa, čtvrtek a pátek budou vyhrazeny pro soutěž, v sobotu 3. června je pak přichystaný dětský víkend rybářských slavností.

Staromilci pořádají v sobotu sbírku pro týrané pejsky

Louňovice – V pořadí již šestou veřejnou otevřenou nefinanční sbírku na podporu depozitu psího útulku v Horních Chvatlinách vyhlašuje spolek staromilců. Pro týrané pejsky jsou potřeba matrace, ložní prádlo, misky, granule, maso, těstoviny, rýže, pamlsky, ale také velké igelitové pytle, desinfekční prostředky, odčervovací tablety a pipety na největší plemena. Dary můžete přinést v sobotu 27. května od 9 do 12 hodin ke garáži obecního úřadu.

Předvečer trhů patří hudbě

Kostelec n. Č. l. – Černokostelecké čeká hudební předvečer keramických trhů. Konat se bude v místní sokolovně v Komenského ulici od 20.30 hodin. Zahrají Agapepe, Olina Trojanová, Karel Dvořák a další.

Barchovičtí chystají dětský den

Barchovice – První červnový den patří dětem. Dětský den již chystají v Barchovicích a konat se bude 3. června od 14 hodin na dětském hřišti. Děti se mohou těšit na soutěže, odměny a opékání špekáčků.

Klášter Zásmuky ukáže veřejnosti Labyrinty

Zásmuky – Klášter Zásmuky otevře dveře veřejnosti v rámci Noci kostelů. Pro školy jsou v úterý 6. června připravené divadelní dílny, od 14 hodin se pro veřejnost chystá přednáška Aleše Rolečka na téma labyrinty. Ve čtvrtek 9. června se školy mohou těšit na taneční dílny. Pátek bude patřit výtvarným dílnám a večer od 18 hodin pak vernisáži v rámci Noci kostelů.

Přednášky jsou určené nejen seniorům a rodičům

Pečky – Sociální sítě a život singl, to je téma další z cyklu přednášek nejen pro seniory. Přednášky se konají ve Vzdělávacím centru. Ta nejbližší se koná 25. května od 16 hodin. V ten samý den, ale od 17.45 je naplánovaná přednáška pro rodiče, která se bude zabývat způsoby komunikace s dětmi. Zájemci se musí registrovat mailem nebo telefonicky.