„Tradovalo se, že dokud byl po vystoupení v sále poslední fanoušek, podepisoval se. Byl to profík, bude všem chybět,“ řekl ředitel Městského společenského domu Kolín Zdeněk Hejduk, který zrovna v den Gottova úmrtí otevřel výstavu s názvem Zdeněk mezi hvězdami, aneb když selfie bylo ještě neznámým slovem.

Jedná se o velký soubor snímků, na kterých je zachycen s mnoha významnými osobnostmi, samozřejmě i s Karlem Gottem. „Setkal jsem se s ním asi dvakrát a pokaždé byl velice příjemný,“ dodal Zdeněk Hejduk.

O celovečerní koncert Karla Gotta usilovali několik let také v Cerhenicích. „Přál jsem si, že jednou Karel Gott přijede zazpívat na náš Cerhenický večer,“ uvedl starosta Marek Semerád, který se s ním podle svých slov také párkrát potkal a vnímal ho jako sympatického, ochotného člověka.

„Byl to naprostý profesionál. Bohužel už se nám ho k nám pozvat nepodaří. Přeji upřímnou soustrast celé rodině. Není to obligátní věta, je mi to opravdu líto,“ dodal Semerád.

V Jevanech, které dříve spadaly do okresu Kolín, fungovalo tři roky zpěvákovo muzeum Gottland. „Karel Gott do obce občas jezdil za synem Karla Svobody Petrem nebo za Štaidlovými,“ vzpomínají obyvatelé Jevan.