Večer odpíchla dnes už středočeská formace Cruel, která už téměř před deseti lety vznikla spojením českobrodských Cruel Barbarian a kolínské Guernicy, letos čtveřice muzikantů přibrala ještě zpěváka a její muzika zůstává stále vrstevnatá oscilující mezi především metalem, ale i jazzrockem či folkrockem, to když bubeník opustí bicí soupravu a použije jen africké perkuse.

Večer pořádala kapela Roxor a ta měla také v publiku nejvíce fanoušků. Poznali se nejen podle kapelních triček, ale i podle atmosféry, kterou vytvořili – sál nebyl zdaleka našlapaný, ale fanoušci zpívali refrény nejen se zpěvákem Ondrou Markem, ale i sami jen za odklepávání taktů bicích. „Pořadí kapel je seřazené od nejtvrdší po nejměkčí, tak my budeme hrát asi dechovku,“ smál se ve výčepu pivnice kytarista kutnohorské kapely Monty Jack Jaroslav Drtina.

Pravda to samozřejmě nebyla, kapela hned první písničkou Bigbítový dunění od Vítkova kvarteta rozparádila fanoušky a pak sázela jednu rockovou pecku za druhou, osu tvořily skladby od kapely Jasná Páka, která si stejné pódium vyzkoušela i s bubeníkem Davidem Kollerem nedávno.

ZDENĚK HEJDUK