To hrající ve středu 17. srpna na zálabské straně lávky v parku pod stromy seskupené okolo zpěvačky a výhradní autorky hudby Terezy They Staňkové si říká Thea & Coming Out. „Kdysi jsme si mysleli, že je to název úžasně vtipný,“ shazovala jej sama zpěvačka.

Kapela začala později, dlouho zvučila a měla problém sladit svoji aparaturu s místní, což se nakonec podařilo s tím, že především zpěv nezněl z reproduktorů úplně ideálně. Ale ucho si za chvíli zvyklo a kapela s flétnou, kontrabasem, pianem, saxofony a bicími předváděla mix šansonu, jazzu, blues, latiny či folku s perfektními texty vonícími životem, sem tam s erotickým podtextem či tvrdším slovem jejichž většinovou autorkou je Magdalena Stárková. A také s výborným zpěvem nejen hlavní protagonistky, ale i v duetech či vícehlasech.

Otevřená ulice v parku na náplavce u zálabské části lávky přes řeku Labe v Kolíně.
Obrazem: Otevřená ulice u zálabské lávky bavila především nejmenší účastníky

„Coming Out Terezy Staňkové je plachetnice, kde se u kormidla zpívá šanson, v podpalubí hraje bolero, kde se naděje mění v úděl, peří v kamení a fobie ve smích,“ charakterizuje sebe sama kapela na svých internetových stránkách.

V tropickém podvečeru dala sice spousta Kolíňáků přednost nějaké vodní hladině, přesto byly připravené židličky obsazené a na dekách si pak užívaly především děti. Občerstvení v podobě piva, vína, klobás hamburgerů či koláčků už je stabilní jistotou těchto pravidelných akcí.

Příští se uskuteční opět za týden, tentokrát ale v Komenského parku.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.