„První nultý ročník byl spíš jako takové přátelské setkání několika lidí, dnes už máme přes stovku prodejců,“ uvedla Zuzana Křivánková. „Já jsem našla akci na facebooku a moc se mi líbila. Orientuji se v marketingu a v reklamě, a tak jsem oslovila organizátorku této akce, abych jí udělila nějaké rady. Nakonec jsme si padly do oka a začaly spolu pracovat. Velmi dobře se doplňujeme,“ zmínila.

Cílem není vydělat peníze, ale dát věcem druhou šanci, seznámit se s novými lidmi i podpořit jiné. „Letos se nám podařilo spolu s občanskou poradnou, která integruje lidi s mentálním a kombinovaným postižením, zařídit brigádu pro jejich klienty. Oni se je snaží pracovně uplatnit, a tak jsme jim nabídli placenou brigádu. Na začátku nám pomohli vybalit věci,“ potvrdila Zuzana Křivánková.

„Bereme to tak, že když už čerpáme nějaké peníze, chceme je na sto procent uplatnit. A když je dáme lidem, kterým to pomůže, rozvíjí se to mnohem dál. Teď jsme tam měly i maminku s dcerou, které prodávaly přánička. Finanční výtěžek pak putoval na zvířecí útulky,“ doplnila.

A jakou největší zajímavost z Blešáku na vzduchu by vypíchla na závěr? „Jednou přišla paní, která doma napekla pekáč buchet, a prodávala pouze buchty. Nebo také pán se zavařovacími sklenicemi či s prodejem LP desek,“ řekla Zuzana Křivánková.