Chvíli po poledni program otevřela kapela SimulantenBande, pojmenovaná po citátu ze Švejka a pamatující zlaté časy čáslavského Fajfklubu. Z pro bigbít zlatých časů zahráli i skladby z repertoáru, jak říkal zpěvák Petr Vojtíšek, hodných i zlých hochů – tedy The Beatles i Rolling Stones.

Především blues, ale na rozdíl od festival startující hudební party především z vlastní autorské dílny, pak předvedli kolínští LosUtřinos se zpěvákem a kytaristou Jaroslavem Dvořákem, který se společně s pořadateli M&J Gastro podílí na dramaturgii a organizaci festivalu. Produkující hudební styl má v názvu Gamba Blues Band složená z muzikantů z regionu a hrající bigbítovou klasiku nejen s kytarami, ale i s dominujícími klávesami.

První, kdo hudebně vybočil z blues a bigbítu šedesátých let, byla kolínská kapela KriminalRoman hrající špinavý rock se zkreslenou kytarou a foukací harmonikou, který si sami muzikanti zařadili do škatulky funkcore. Za kolínskou punkovou kapelou Prasákův gauč dorazili její fanoušci a konečně se před pódiem i tančilo, následující hlavní hvězda festivalu, kníže porno folku Záviš, pak pobavila svými písničkami s kytarou a přímočarými texty plnými vulgarismů.

Tradiční účastník, kutnohorské Krásné nové stroje, nezklame nikdy a na jeho novovlnný funk s trumpetou, saxofonem a zpěvem i dirigováním výtvarníka Stanislava Diviše už skotačili téměř všichni přítomní. Než došlo na závěrečnou kapelu z Českého Ráje Six Pastels, uskutečnila se ještě soutěž v pojídání chilli papriček organizovaná majiteli firmy, která po celou dubu festivalu nabízela jejich ochutnávky a seznamovala s druhy a pěstováním.

K celkové pohodě festiválku přispělo i jinde nepříliš nabízené netradiční občerstvení v podobě rožněného selete nebo škvarkové pomazánky, pestrá nabídka piv točených bez front a čekání i souběžně probíhající nohejbalový turnaj.

Už na letošním ročníku zvali pořadatelé na ten, který se uskuteční příští rok, a to 5. září, coby hlavní hvězda zahraje Ivan Hlas Trio, účast přislíbily také kapely Kozičky a Něco.