Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Účastníci Branného dne viděli zadržení nebezpečného pachatele

Český Brod  - Branný den není mezi mladšími ročníky úplně známý. Českobrodské děti si ho však poslední čtyři roky užívají také. Vždy jednou za rok v podzimních měsících je totiž pro ně připravený naučně zábavný den v parku.

18.9.2014
SDÍLEJ:

V Českém Brodě se Branný den konal už po čtvrté.Foto: archiv o.s. Českobroďák

Na akci se i tentokrát prezentovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Ty předvedly svoji výstroj, výzbroj a v některých případech i činnost. Děti si tak s policisty, vojáky i lékaři mohly povídat, ale také si třeba vyzkoušet, jak je těžká výzbroj policisty nebo jaké mají k dispozici zbraně.

Účastníci akce prokazují, zda umí dát první pomoc, případně jim byla názorně předvedená. Akce se dotkla také historie českého státu nebo orientace a chování v přírodě. Děti za plnění jednotlivých úkolů sbíraly samozřejmě pomyslné body a na konci byly odměněné.

Po celou dobu akce se děti také mohly projet na ponících, zařádit si na trampolíně nebo nafukovacím hradu a po svém výkonu se samozřejmě občerstvit.

Akce je však zajímavá nejen pro děti, ale díky zajímavým ukázkám také pro dospělé. Pro všechny generace bylo zajímavé sledovat vyproštění osob z vraku, ale také léčebné cvičení se psem. Divácky zajímavé bylo jistě také, když psovod se svým psem zadržoval pachatele.

Letošní ročník také sliboval ukázku zajištění místa činu a sběr stop, to však podle pořadatelů bohužel nevyšlo vzhledem k plnění služebních povinností. Všechny složky se totiž účastní akce v rámci plnění služebních úkolů, v případě mimořádné události však musí akci okamžitě opustit.

Podle slov pořadatelů se toto v letošním roce týkalo dvou složek, z nichž jedna musela odjíždět k plánované akci a druhá musela bohužel odjet k tragické události.

Branný den v současné době není stejný jako v minulosti. Ti, kdo ho zažili za svých školních let, jen těžko zapomenou na masku, pláštěnku, igelity, ale i hod granátem. V nepohodlném igelitovém obleku na celém těle pak museli všichni běhat venku. I takovou disciplínu však v Českém Brodě vzpomínají.

Jen běh je zajisté o mnoho kratší než ten, který kdysi absolvovali rodiče či prarodiče dnešních dětí.

Autor: Redakce

18.9.2014
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení