Téměř vyprodané odpolední představení, které diváci sledovali v rouškách, uvedli herec Marek Lambora a Lukáš Daniel Pařík, jenž spolupracoval na scénáři a k filmu složil i hudbu. Oba před projekcí film uvedli, na besedu po ní je doplnili ještě herečka Veronika Freimanová, režisér a scénárista Petr Kubík a producent Viktor Krištof.

Ze sálu neodešel ani jeden divák, naopak všichni zůstali na svých místech a co čas dovolil, ptali se třeba na lokace natáčení, výběr představitelky princezny či dobu, po kterou nad příběhem režisér přemýšlel. Po posledním slovu besedy všichni diváci povstali a tleskali.

Z páteční Gasparády 2020.
Páteční program Gasparády cílil především na děti

„Nejsem nějakým velkým milovníkem pohádek, ale byl jsem nadšený. Po pár minutách jsem si sice říkal, že to je jen další variace na starý český film Zítra vstanu a opařím se čajem, ale pak to bylo hodně zajímavé, příběh se posunul do fantasy, a to mám rád,“ vyznal se později ve foyeru kina jeden již odrostlý majitel kolínské firmy.

Přestávka mezi oběma projekcemi nestačila na uspokojení žadatelů o autogram či společnou fotku s oběma herci. Především hvězda televizního seriálu Slunečná Marek Lambora neměl po celou svojí kolínskou návštěvu chvíli klidu a neustále se fotil s dětmi i odrostlejšími fanynkami.

Z Pivních slavností ve Starém Kolíně.
Ve Starém Kolíně oslavovali pivo

Večerní představení už bylo navštívené méně, pořád byl ale sál slušně zaplněný. A než si tvůrci v úvodu popovídali i s těmito diváky, ti z odpoledního promítání pořád ještě u stolečku stáli frontu na oba herce. Coby bodyguardi tu fungovali členové kolínské šermířské skupiny Poprávu, kteří ve filmu také hrají a několik soubojů předvedli i v kině, natočili také zvací spot do kolínského biografu.

Celostátní premiéru bude mít Princezna zakletá v čase teprve v týdnu, v Kolíně se tak odehrála jedna z mála předpremiér.