„Herci ochotnického spolku hru pojali samozřejmě i "po svém", nechyběl jejich humor ani občasné improvizace. Hra byla živě doprovázena instrumentálním souborem, který tak obohatil divácký zážitek o prvorepublikové skladby. Ve výsledku šlo podle ohlasů našich diváků o velmi příjemný zábavný večer a to i přesto, že byl značně dlouhý. Zpět do Červených Peček jsme se totiž dostali až kolem půlnoci,“ uvedl Lukáš Istenčin.

Příběh byl plný složitých mezilidských vztahů na ztroskotaném ostrově. „Děj hry je zasazen do první poloviny 20. století a začíná na zaoceánské jachtě, kde se o zábavu pasažérů stará aranžér dobrodružné výpravy Waldemar Botrys a o směr cesty kapitán Van Trok. Pasažéři na lodi jsou hlavně zámožní znudění podnikatelé té doby, například ocelářský magnát Prosper Golden s rodinou,“ potvrdil.

„Loď ztroskotá na malém ostrůvku, kde se trosečníků ujmou přátelští domorodci. Na ostrově se objevuje i dopravní pilot Sven Hansen, který se tu snaží zprovoznit své letadlo, a dokonce dojde i k přepadení piráty. Děj komedie sleduje hlavně mezilidské vztahy a zvláště milostné, které se v průběhu různě komplikují. Po zachránění v přístavní krčmě se nakonec všechny složité vztahy rozuzlí,“ doplnil na závěr Lukáš Istenčin za turisty z Červených Peček.