Na účastníky čekaly pracovní dílny, inspirativní představení i samotná přehlídka všech zúčastněných souborů. V sobotu večer se pak účastníci i kolínská veřejnost sešli na slavnostním Galaprogramu, v hledišti zasedl i místostarosta města Michal Najbrt či vedoucí odboru školství, kultury a sportu Petr Kesner.

„Nejedná se o best of, všechna představení byla výborná a nejlepší jsou už ta, která uspěla v národních přehlídkách,“ upozornila ředitelka spolu pořádajícího Nipos – Artama Praha, divadelní kritička a publicistka Lenka Lázňovská. Přesto lektorský sbor nakonec do Galaprogramu poslal osmičku souborů: Puls z Opavy ve hříčce V kostce předvedl scénický tanec se zábavným závěrem a později ještě vtipnou taneční choreografii na téma krásy interpretovanou módními časopisy pojmenovanou Dokonalá?!, dvojice říkající si Grimasa z Ostravy klasickou pantomimu nazvanou Navždy spolu, Výchovná dramatika pro neslyšící při JAMU v Brně poetickou etudu s origami a světlem Let jestřábů, tradiční účastník kolínských setkání, brněnská Pantomima S.I., tentokrát vsadila na jednotlivce, jejich dětský herec rozesmál pantomimou Hruška, senior zase předvedl, jak si představuje Krátký výjev ze státní správy i za použití plácačky na mouchy. Pod názvem Světlem zatančily dívky ze Základní umělecké školy Bedřicha Smetany z Nového Města nad Metují, tečku pak udělali chlapci z taneční skupiny Flash z Jaroměře choreografií Padlí.

Po přestávce pak vystoupili profesionální hosté. Choreograf a performer Viktor Černický v představení Parolapoela předvedl, co vše se dá udělat s tyčemi, včetně svléknutí se aniž by mu spadla z ruky, z pantomimických festivalů v Kolíně hodně známý Antonín Novotný tentokrát se Zojou Mikotovou rozesmáli krátkými etudami ze života nejen seniorů Čekám na…, a členové tanečního divadla Bufo tančili tance současné i historické rovněž zabalené do humoru s přidáním divadelních prvků, to vše pojmenované Tadáda dib tadáda a publiku se líbili tak, že museli přidávat.

V neděli dopoledne pak přehlídku ukončila muzikálová podoba pohádky Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna.

Hokejový Kozel Fest se na Zimním stadionu Kolín konal druhým rokem, a i letos sklidil velký úspěch.
Kozel Fest letos vsadil na mladé interprety i posluchače
Příjemné prostředí kolínské kavárny je doplněné o výhled na chrám sv. Bartoloměje.
Na jaké akce se můžeme těšit v terapeutické kavárně Zahrádka pod věží?
Desítky prodejců a stovky návštěvníků vyrazily poslední dubnovou sobotu do parku Komenského na Blešák na vzduchu.
Blešák na vzduchu sklidil úspěch. Další se koná v květnu