Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třetí letošní koncert Kruhu přátel hudby začal vzpomínkou na Brusel

Kolín – Tentokrát Lobkowitz trio tvořené mladými muzikanty houslistou Janem Mráčkem, violoncellistou Ivanem Vokáčem a klavíristou Lukášem Klánským bylo na programu třetího letošního koncertu už dvaapadesátého cyklu Kruhu přátel hudby.

23.3.2016
SDÍLEJ:

Třetí letošní koncert Kruhu přátel hudby začal vzpomínkou na BruselFoto: Zdeněk Hejduk

 „V této chvíli vždy mluvím o hudbě, kterou na koncertě hrajeme, ale v době, kdy přišly v Bruselu o život desítky lidí, bych vás poprosil o tichou vzpomínku na ně," vyzval v úvodu koncertu zaplněný sál klavírista Lukáš Klánský. Pak už koncert pokračoval podle programu, v jeho první polovině zaznělo Trio č.2, d – moll Bohuslava Martinů a Elegické trio č. 1 Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova.

Po přestávce pak trio zahrálo krátkou Elegii Josefa Suka a třívěté Trio B – dur, op. 11 Ludwiga van Beethovena. „V třetí větě se autor nechal inspirovat námořnickou písničkou, v níž se zpívá, že nejdříve je potřeba se dobře najíst a napít a pak teprve něco udělat, první dvě věty jsou ale více seriózní," pobavil diváky Lukáš Klánský.

Po odehrání i poslední „námořnické" věty si nadšení fanoušci vytleskali ještě přídavek v podobně Dumky Antonína Dvořáka. „Výborné publikum a překvapilo nás i to, jak bylo početné," svěřili se muzikanti, kteří si jako první vyzkoušeli i rekonstruovanou šatnu přímo za Komorním sálem Městského společenského domu, kde se koncert tradičně odehrával.

Autor: Zdeněk Hejduk

23.3.2016
SDÍLEJ:
Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení