„Správný obraz je potřeba udělat takovým způsoben, aby byl jako příroda v harmonii. To neznamená fotorealistický. Znamená to, že při pohledu na něj budete cítit pocit správnosti, stejný pocit, jako když pozorně pohlédnete kamkoliv do přírody,“ ocitoval kurátor výstavy Aleš Rezler autorův výrok o harmonii v přírodě, což je jeho univerzální krédo a zásadní názor na krajinomalbu.

Autor, kromě tradičních maleb krajin, ilustruje i fantasy literaturu a vytváří designové prostředí pro počítačové hry. „Odtud se zčásti rozvinuly jeho náměty mýtických krajin. Přípravné práce plenérové z míst, které ho zaujmou svým historickým spiritem, pak zpracovává v ateliéru, dává jim jiný mysteriózní význam a vytváří jakousi fantazijní rekonstrukci, zčásti ovlivněnou vlastní představivostí a citlivostí, z části vycházející z uvědomělé znalosti archeologické literatury,“ dodal Rezler.

Vernisáž hudebně doprovodil francouzský muzikant Xavier Andrieu, zajímavá výstava je k vidění až do soboty 15. června nejen o přestávkách divadelních představení, ale i v otevírací době galerie od úterý do soboty od desáté do sedmnácté hodiny.