Pořiďte si jarní dekorace

Volárna – Druhou velikonoční výstavu a dílnu netradičních jarních a velikonočních dekorací pořádají na Volárně ve zdejší hospodě. Příjemné odpoledne začne v 15 hodin. Floristka Kristina Mašková příchozím pomůže vytvořit různé dekorace.

Prožijte velikonoční čas v muzeu lidových staveb

Kouřim – Přeneste se do dob dávno minulých v kouřimském skanzenu, kde je stále ještě k vidění výstava na téma velikonoční čas. Instalace v chalupě z Budče a ve statku z Týřovic přibližuje atmosféru doby postní. V domku z Krchleb a v rychtě z Bradlecké Lhoty se seznámíte s obyčeji vlastního Svatého týdne. Instalace v domě z Jílového – Kamenné přibližuje velikonoční obyčeje německého obyvatelstva v severních Čechách včetně tradice Velikonoční jízdy.

Rozhodujte o ději na plátně

Kolín – Chcete rozhodovat o svém hrdinovi ve filmu? Pak si nenechte ujít film Noční směna, který má sedm různých zakončení interaktivní projekce. Právě diváci v sále rozhodují o dění na plátně pomocí aplikace na mobilním telefonu. Film Noční směna v Kolíně promítají dnes i zítra od 19.30 hodin.

Běh pomůže malému chlapci

Stříbrná Skalice – Charitativní běh Od nevidim do nevidim, který se koná v sobotu, tentokrát pomůže malému zdravotně postiženému chlapci z Říčan. Registrace na závod začíná v 9 hodin na náměstí.

Metalisté se sejdou v Kolíně

Kolín – V kolínském baru Pod Hodinama se v sobotu sejdou milovníci metalové a hardcoreové hudby. Během večera zahrají kapely Sectesy, Kazisvět a Transonic Vomit. Akce začne v 19 hodin.