Kino 99 uvede vítězný snímek filmového festivalu

Kolín – Kolínské Kino 99 dnes od 19.30 hodin promítá český film Křižáček. Vypráví o devítiletém Jeníkovi, potomkovi hradního pána Bořka ze Svojanova, který ovlivněn dětskou křížovou výpravou utíká z domova. Děj se odehrává na začátku 13. století. Film je inspirován básní Jaroslava Vrchlického Svojanovský křižáček. Snímek získal na letošním 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Křišťálový glóbus, hlavní cenu pro nejlepší film. Film můžete zhlédnout také zítra, 4. srpna, od 19.30 hodin, o víkendu je na programu od 17.00 hodin.

V Kozohlodech připravují Sportovní den s koňmi

Kozohlody – Ranč Dalu Kozohlody připravujev pořadí již třináctý Sportovní den s koňmi. Ten se uskuteční tuto sobotu 5. srpna od 10 hodin. Na programu budou například jezdecké závody v parkurových a westernových disciplínách.Pro nejmenší návštěvníky bude v Kozohlodech připraven dětský koutek, soutěže a tradiční chytání dětí do lasa.

V sobotu zazní slavná díla komorní hudby

Kutná Hora – Koncert s názvem Slavná díla komorní hudby se uskuteční v kostele sv. Jana Nepomuckého v sobotu od 15 hodin. Koncert je součástí festivalu Praha, klasika.

Vystaví krásné knižní vazby

Rožďalovice – V letošním roce se konal už třetí ročník knihvazačské soutěže vtipně nazvané Mezi vazy. Výstava prací z této soutěže, tedy nejpodařenějších knižních vazeb, se koná v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích. Začíná v pátek 4. srpna v 16 hodin za hudebního doprovodu Evy Kubálkové. Výstava potrvá do 30. října. Muzeum můžete navštívit od středy do neděle.

Lidé mohou opět vystoupat na ochozy chrámu 

Kutná Hora – Pravidelně každý pátek od 16 hodin mohou lidé po celé prázdniny vystoupat na ochozy chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Kromě jedinečného zážitku lidé navíc zakoupením vstupenky podpoří veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru u chrámu svaté Barbory nebo online v rámci Kutnohorského léta. 

Z Práchovny se můžete rozhlédnout již zítra

Kolín – Kolínská vyhlídková věž Práchovna se návštěvníkům v srpnu otevře již zítra, v pátek 4. srpna, od 14.30 do 16.30 hodin.

Letní kino zpestří víkend

Kolín – Promítání letního kina v parku u Ztracené uličky pokračuje také v druhém prázdninovém měsíci. V srpnu je však promítání naplánované pouze na dva dny v týdnu, a to v pátek a v sobotu. První film, který mohou v srpnu diváci v letním kině spatřit, potěší hlavně hudební fanoušky. Kino pod širou oblohou uvede v pátek 4. srpna Lemmy forever. Druhý den, tedy v sobotu 5. srpna, si na své přijdou milovníci komedií v čele s Bridget Jonesovou. Těšit se můžete na nejnovější díl, a to Dítě Bridget Jonesové. Promítání začíná po setmění.

Měšťanský pivovar pořádá prohlídky interiérů

Kutná Hora – Měšťanský pivovar Kutná Hora nabízí nyní nejen milovníkům piva možnost prohlídky interiérů. Ty se budou konat pravidelně každou sobotu po celý srpen a také první zářijovou sobotu. Prohlídka pivovaru trvá přibližně hodinu a v jejím rámci se příchozí dozví něco z historie pivovaru i technologie vaření piva. Podívají se na varnu pivovaru, do jeho spilky, ležáckého sklepa a na lahvárnu. Každý, komu je více jak 18 let, dostane také k ochutnání tankové pivo. Měšťanský pivovar v Kutné Hoře začal vařit první várku piva 20. února tohoto roku. Tradiční metodou se zde vaří plzeňská světlá piva ve třech stupňovitostech 10°, 11° a 12°.

Zatančí si pod širým nebem

Doubravčice – Venkovní taneční zábavu připravili Doubravčičtí na pátek 4. srpna. Od 20.00 hodin zahraje skupina Pohoda.