Chystají den pro rodinu

Kouřim – Kouřimští chystají den pro rodinu. Ten se uskuteční v sobotu 29. července od 13 do 18 hodin v městském parku Na Hradbách. Chystá se bleší trh, ale také pohádkový obchůdek, antikvariát, piknik s kavárničkou i ledové království. 

Navštivte Lichožrouty v muzeu

Kostelec n. Č. l. – Během letních prázdnin mohou návštěvníci Hrnčířského muzea navštívit výstavu Lichožrouti od výtvarnice Galiny Miklínové. Výstavu připravil Archiv výtvarného umění v čele s Jiřím Hůlou. Muzeum již láká také na výstavu, který začne v září a návštěvníky láká na obrazy Gabriely Fridrichové, která tvoří technikou vrstveného pastelu.

Budou péct kváskový chleba v replice středověké pece

Štolmíř – Spolek Mamaloca pořádá v sobotu od 10 hodin pečení čerstvého kváskového chleba v replice historické pece. Hodinu před začátkem pečení odstartuje ještě bleší trh. Odpolednem a večerem bude provázet balkánská hudba. Program bude doplněn o balkánské pohoštění – burek, lutenice, rakie i víno. Od 21.30 hodin se bude na terase ateliéru promítat film E. Kusturici – Black Cat White Cat.

Muzeum představuje díla tří českých krajinářů

Kouřim – Václav Jansa, Antonín Levý a Antonín Waldhauser jsou autoři, s jejichž výtvarnými díly se můžete seznámit v galerii v muzeu lidových staveb v Kouřimi. Jmenuje se Vltava, Sedlčansko a Sedlecko v díle českých krajinářů. Prohlédnout si ji můžete třeba při víkendové návštěvě skanzenu, kdy se tu koná další pokračování Řemeslného pohádkového léta. Tentokrát se příchozím představí mistr Kovář a staré lidové pohádky o kovářích.