Smyčcový orchestr rozezní své nástroje už v 17 hodin pod vedením učitelů Jiřího Dojčiaka a Barbory Daňkové ze Základní umělecké školy Františka Kmocha Kolín. Archi je totiž složeno z nejlepších žáků a jeho repertoár je velmi široký. Na slavnostním koncertu se na pódiu objeví také hosté – sopránistka Eliška Vernerová, houslista Ondřej Petera a Basso Continuo v čele s Janou Svobodovou a Václavem Mlčochem.

Páteční Deník s TV magazínem.

Archi a mnoho úspěchů

Orchestr dosáhl již několika výrazných úspěchů v soutěžích. V celostátní soutěži smyčcových orchestrů ze základních uměleckých škol obsadil Archi v roce 2006 třetí místo a v roce 2009 druhé místo. Má za sebou mnoho vystoupení v Kolíně i v okolí, a také zahraniční zájezd do SRN a na Slovensko. Začátkem května pořádají přehlídky smyčcových orchestrů v Kolínské Synagoze.

Historie Archi se váže k zakladateli a prvnímu dirigentovi orchestru Jiřímu Čmugrovi. Ten absolvoval Pražskou konzervatoř, a po krátkém působení v Německu, se stal členem Pražského komorního orchestru, kde působil 27 let. V roce 1999 přichází Čmugr do Základní umělecké školy Františka Kmocha a z těch nejlepších žáků vytváří školní soubor – smyčcový orchestr Archi.