Kolín byl vůbec prvním městem, kam tato improvizační show známá z televizní obrazovky vyrazila. Nechybělo ale mnoho a odpolední představení bylo vážně ohroženo. „Myslím, že si pro nás po cestě připravili snad úplně všechno. Nejdříve zácpa, pak nabouraný nějaký Vietnamec, hořící auto, takže jsme přijeli asi dvě minuty před představením,“ přemítal Ondřej Sokol.

Herci v obou představeních rozesmáli diváky a často i sami sebe. „Je tu velmi příjemné publikum, házeli našim hercům v uvozovkách doslova polena pod nohy, ale to v tom dobrém slova smyslu,“ řekl moderátor večera Daniel Dangl. Ten si ale nakonec i v některých hrách zahrál společně s nimi.

„Rád si s klukama zahraju, protože když jsem připravoval Partičku, tak jsem měl v plánu, že budu jeden z těch čtyř, ale nevyšlo mi to,“ podotkl Dangl. Ten tentokrát výběr témat a postav do jednotlivých her nechal na divácích. „Snažíme se tímto představením dokázat, že jde opravdu o improvizaci, takže vše určují diváci,“ dodal.

Když některý z herců dostal sluchátka, aby neslyšel téma hry, vydal se s ním do zákulisí pro kontrolu i někdo z diváků. „Nejlepší je opravdu nic nevědět a jít do toho po hlavě,“ zdůraznil Ondřej Sokol.

Na pódiu v Kolíně si tak například telefonoval ministr financí s kreslenou postavičkou Pikachu. Objevil se ale i Tomáš Řepka v podání Michala Suchánka nebo vibrátor v podání Ondřeje Sokola. „Zjistil jsem, že Kolíňáci jsou pěkně perverzní,“ smál se Sokol. Jedna z divaček se pak dokonce dočkala vyznání lásky na pódiu od všech herců.

Tato improvizační show teď patří mezi nejúspěšnější české zábavné televizní pořady a i v kolínském divadle slavila úspěch. „Byli úžasní, kdyby přijeli třeba za měsíc, šla bych klidně znovu,“ prozradila například při odchodu z představení divačka Karolína.

Partička bude po Kolínu vystupovat také v Mělníku, Brně, Zlíně nebo Praze.

Martin Šnajdr