Než ale zaznělo hudební intro jeho hodinového setu, naladila už poměrně slušně zaplněné náměstí kapela Czech It z Týnce nad Sázavou, a to sympatickým bigbítem zpívaným anglicky s dívčím zpěvem, akustickou kytarou a houslemi.

Především ženy od babiček až po vnučky přišly ale na hlavní hvězdu večera – Marek Ztracený vběhl na pódium po intru od bratrů Nedvědů a koncert zahájil skladbou Minulost, došlo i na Povolání syn, Počasí nebo Dvě láhve vína, všechny jeho texty si ti pod pódiem s chutí zpívali, často odzpívali sami celé refrény, došlo i na mávání, skákání či svícení mobilními telefony.

Hlavní hvězda střídala piano s kytarou, na jednu skladbu se vydala i mezi své fanoušky. Koncert ukončil největší Ztraceného hit Ztrácíš, do naplánované hodiny se věšel ještě veselý retro přídavek Léto 95, pak už zbývalo jen rozdání trsátek a podání rukou fanynkám v prvních řadách.

Už teď organizující Odbor kultury, sportu a školství Městského úřadu Kolín pomalu sestavuje program Kolínského kulturního léta na příští rok.