„Většina z účastníků soutěžila ve standardních i latinskoamerických tancích, takže porotci zhodnotili za celý den téměř dvě stovky párů, které se v rychlém sledu střídaly na tanečním parketu,“ dodala Podhrázská.

Posuzující porota byla složena z výrazných osobností tanečního sportu, většina z členů patří mezi hodnotitele výkonů i na Mistrovství České republiky.

„Letos jsme přivítali třeba Evu Bartuňkovou, kterou mnozí znají z poroty televizní soutěže StarDance a která byla v minulém období prezidentkou Českého svazu tanečního sportu. Jsou mezi nimi ale i aktivní tanečníci, finalisté mistrovství České republiky, kteří jsou zároveň trenéry dětí, juniorů, mládeže i dospělých. To samé platí i o funkcionářích soutěže,“ vypíchla Podhrázská.

Ani letos se mezi soutěžícími neztratili domácí tanečníci. David Frýba s Janou Jeřábkovou získali první místo v latinskoamerických tancích a třetí místo ve standardních tancích, Michal Kočí a Marta Čablíková skončili třetí v latinskoamerických a druzí ve standardních tancích.

Oba páry v nedávné době postoupily do vyšší výkonnostní třídy, David s Janou v latinskoamerických a Michal s Martou ve standardních tancích. Nová finálová umístění je tak postupně posouvají do dalších tříd.