Dvanáct zkušených tanečníků ze souboru povede lekce od 17 do 19.15 hodin. „Po půl osmé zahájíme tancovačku prokládanou hudebním a tanečním programem. Vše bude probíhat v krásných historických staveních: hospodě „Šperkovně“ a starobylé polygonální stodole z Durdic až do 22 hodin,“ uvedl Petr Tyc, organizátor tancovačky a pracovník Regionálního muzea v Kolíně.

Talentovaní členové souboru Kohoutek umí skvěle pracovat se svým publikem, které s tancem nemá zkušenosti. „Umí tance nejen efektivně naučit, ale především rozproudit taneční zábavu, při které se nikdo nebojí vrhnout se do kola. Věřím, že také díky historickému prostředí skanzenu, kde budeme tancovat na mlatě starobylé stodoly, zažijí návštěvníci tancovačky nezapomenutelný večer,“ potvrdil Petr Tyc.

Český i moravský folklór se opět dostává do povědomí lidí, a jak jinak jej prosadit ještě víc, než lidovou tancovačkou. „Tanec je nejlepší milostná předehra. Věříme, že letní večer s partnerem na tancovačce, jaké bývaly kdysi, bude krásný zážitek. A kdo přijde bez partnera/partnerky, určitě si u nás nějakého/nějakou vybere,“ poznamenal na závěr Petr Tyc.

Počet vstupenek je pro tento večer omezen, zájemci by si měli pospíšit a vstupenky zakoupit co nejdříve.