Ve svém předtančení studenti nabídli stylizaci do kovbojů a indiánů, jejich přátelství i boj. Nakonec si všichni dohromady zatančili. Než se převlékli do gala, představili pestrý program složený ze skupin, v nichž nějakým způsobem fungují i některé z budoucích maturantek.

Zatančil Free Club Ivety Littové z Čáslavi, křehký tanec s křídly v intimním nasvícení nabídly kolínské břišní tanečnice z Giny Belly Dance Studia. Z čáslavského Domu dětí a mládeže byly mažoretky tančící se svítícími hůlkami, jež si říkají Luminous. Domácí tanečníky zastupoval ještě dvěma dívkami CrossDance a program ukončilo Fit Studio Jitky Brachovcové.

Pak už došlo na předávání maturitních šerp z rukou třídního profesora Františka Soukupa. „Je to jeho dnešní premiéra. Jinak naši studenti nastupují v mnoha sportovních týmech a dnes budou pít určitě s mírou. Když tak si nějakého Míru najděte,“ reagoval s vtipem ve svém proslovu ředitel školy Dušan Zahrádka na trošku drsnější moderování a představování jednotlivých studentů Karlem Hynkem z pořadu Na Stojáka.

K tanečním sólům si studenti objednali ještě reprodukovanou hudbu. A pak už všechny bavila kapela Paragraf 202 se zpěváky Janou Bechyňovou a Jaroslavem Zinzerem. Samozřejmě nechybělo ani studentské půlnoční překvapení i zašlapávání šerp pro štěstí u budoucí zkoušky dospělosti.