Ti své umělecké zaměření potvrdili nejen některými slavnostními róbami, ale i originálním nápadem – schody společenského domu vyzdobili variacemi na slavné obrazy napříč uměleckými styly a předtančení i motto celého plesu nazvali Noc v muzeu. Tam pod baterkou třídní profesorky Kateřiny Jiráskové ožili nejen hrdinové z obrazů, ale i další exponáty, aby si zatančili nejen mezi sebou, ale nakonec i s návštěvníky.

Pak už si všichni studenti po červeném koberci přišli pro svoji šerpu, kterou společně s gratulací předala nejen třídní profesorka Kateřina Jirásková, ale i ředitelka školy Irena Mázlová a její zástupkyně Vlasta Kočová. Až z Českých Budějovic dorazila celý večer vyhrávající kapela Yamaband. „Je to naše premiéra v Kolíně a zároveň poslední maturitní ples, na kterém hrajeme,“ vyznala se zpěvačka Nikola Votrubová.

Do programu plesu se vešli ještě kolínští veselí gymnasté Flying Boys, dražba dortů i losování hlavních cen tomboly, půlnoční překvapení i popůlnoční vystoupení diskžokeje.

Tečku za letošními studentskými bály v Městském společenském domě v Kolíně udělá příští sobotu ples Střední odborné školy Multimediálních studií Poděbrady. To však ještě zdaleka nebude konec letošní plesové sezony, ta potrvá až do začátku dubna.