Nejdříve návštěvníci stáli před zavřenými dveřmi divadla, zatímco uvnitř se zkoušelo, po usazení se do křesel byli požádáni o další trpělivost: „Chtěli bychom vás poprosit ještě o chvíli strpení, vinou nehody na dálnici se opozdila zvuková zkouška, teď se musí ještě všichni rozezpívat a připravit,“ požádal před začátkem zaplněné hlediště Michal Kindl, jeden z producentů koncertu.

Hlavní protagonista i muzikanti však tu chvíli čekání, z něhož se nakonec asi nejvíce radovala barmanka v divadelním bufetu, všem bohatě vynahradili. „Divadelní prostředí pro nás není příliš typické, ale snad to společně zvládneme,“ prorokoval Střihavka v úvodu a nemýlil se.

Po více jak dvou hodinové porci řádně ostré, ale výborně nazvučené muziky, některé především fanynky nevydržely a tančily ve stoje před svými plyšovými sedadli. Kamil Střihavka zazpíval v podstatě téměř shodný repertoár jako v roce 2009 v sále kolínského Městského společenského domu, kdy jezdil republikou se svou aktuální deskou 365.

Od té doby vydal dvou deskovou Best Of s podtitulem 20 let na scéně. I úterní koncert byl tím nejúspěšnějším, co Kamil Střihavka natočil. Ze sólové desky Woo- Doo! zazněl mega hit Když se snáší déšť, z projektu No Guitars! zase vtipný Kovboj z Teplic, na něhož si zpěvák oblékl pásek s kolty, aby po skončení písničky postříkal první řady vodou z těchto pistolek.

Nemohla chybět Země vzdálená, ale i Tvou Vinnou z poslední desky 365, titulní z této i Woo Doo! Miloš Meier předvedl úžasné sólo na bicí doprovázené skandovaným potleskem, ale výborně šlapala celá kapela.

Třešničkou na dortu úžasného koncertu pak byly přídavkové Highway To Hell od australských AC/DC a ploužáček od skotských Nazareth. Jen ten avizovaný Jesus Christ Superstar, na něhož lákaly divadelní poutače, se nějak nedostavil… „S podobným pořadem, v němž zazní písničky z tohoto muzikálu, budeme po divadlech určitě jezdit, chystáme to,“ dal všem naději zpěvákův manažer Luboš Vilas.

ZDENĚK HEJDUK