„Nahlédli jsme pod pokličku všem místním kuchařům, abychom zjistili, jaké dobroty chystají na květnový Restaurant day! Chuťové buňky se tak vydají doslova na expedici do kuchyní několika států světa,“ potvrdila za M‘am‘alocu Anna Čečáková.

Menu bude vskutku nabité, výteční kuchaři polechtají chuťové pohárky sladkými i slanými dobrotami.

„V Thajsku se inspiroval Jirka S. a nabídne vám polévku s krevetami. Vynikající specialitu - Štolburgery z výborného hovězího budete moci ochutnat od Jirky B. Pokud jste milovníky italské kuchyně, Jitka vám nabídne originální domácí pizzu přímo ze štolmířské pece. Další italské speciality - bruschettu a panini bude servírovat Tomáš spolu s vynikající italskou kávou. Od Gusty, se můžete těšit na maďarský guláš a od Jirky Š. na skvělý kuřecí salát. Z Texasu pochází recept na vyhlášené chilli con carne, které můžete ochutnat u Petra ve variantě soft a extra pálivé. Iveta se Zdeňkem vám nabídnou skvělé klobásky na zelí,“ vyjmenovala bohatou nabídku Anna Čečáková.

Milovníci sladkých chutí si nesmí nechat ujít stánek u Líby, která svým zákazníkům dopřeje lahodné domácí koláčky, kokosky, linecké i voňavou kávu. A je toho mnohem víc. „Stánek s ručně vyráběnými čokoládovými pralinkami, ten určitě nesmíte minout. Z výčepu poteče proudem českobrodské pivo a na osvěžení vás čeká limonáda z Kerska LemonApe: Za limonádu zdravější,“ uvedla na závěr Anna Čečáková ze sdružení M‘am‘aloca.