Úvod temného večera patřil brněnské partě Root se zakládajícím zpěvákem Jiřím „Big Bossem“ Valterem, která zavzpomínala i na první česky zpívané skladby 666, Hřbitov a Píseň pro Satana z první desky Zjevení, dalších devět alb už kapela nazpívala anglicky a také s nimi projela celý svět.

Na bicí v Rootu nyní bubnuje místní muzikant Zbyněk Mr. Zet Husa, který kapelu hnal zběsilým tempem, nechyběla ani povedená choreografie ostatních členů kapely, na poslední písničky si nechal BigBoss odnést i židli, na které do té doby semdesátiletý zpěvák seděl, a postavil se před nadšené fanoušky.

Pražská kapela pojmenovaná podle dnes již neexistující jednotky atmosférického tlaku Törr zpívala celý svůj set česky, odstartovala jej skladbou Anální alpinista, nechyběl Kult ohně, a nejen tuto skladbu ohňové efekty doprovázely, koncert ukončily Kladivo na čarodějnice a To smrt jsem já.

Našlapaný rockový podzim v Městském společenském domě pokračuje tento týden středečním koncertem baskytaristy Marca Mendozy s jeho kapelou, před nímž zahraje a své nástroje tradičně zapálí Adam Bomb, ve čtvrtek se pak ve stejném sále na svém turné k poslední desce Třecí plochy zastaví valašskomeziříčská Mďága & Žďorp.