Právě šestice hudebních formací rozproudila publiku krev v žilách. Po osmnácté hodině před téměř prázdným sálem hudební akci zahájila dívčí kapela Sweet Zone z Hradce Králové, v níž slečnu za bicí soupravou nahradil muž. „Bubenice onemocněla mononukleózou, nakonec jsme sehnali záskok, který si to s holkami párkrát zkusil,“ vysvětlil manažer a řidič v jedné osobě.

Na následující Schodiště už tančili téměř všichni přítomní, kapela v čele se zpěvákem a showmanem Martinem Doktorem Krajíčkem totiž sáhla po takových hitech jako jsou Beze vší poezie, Dokonalá kost, Nalejte cigára, zapalte víno nebo Karty jsou rozdaný. Následující Echt! je již zavedená hudební parta na domácích pódiích mající za sebou minimálně tři vydané desky, z nichž opět zahrála to nejlepší a nejúspěšnější. Lídr kapely Karel Malík střídal elektrickou kytaru se saxofonem a samozřejmě zpíval povětšinou své osobité texty.

„Dramaturgie byla opravdu sestavená výborně, všechny kapely mě zaujaly, jako tradičně však ti, které by určitě oslovily, zůstali doma. Je to v Kolíně už pomalu tradice, po hospodách se pak vykládá, že se tu nic neděje,“ shrnul Vojtěch Klouček, jeden z těch mála, kteří si festiválek užili od začátku do konce.

Zdeněk Hejduk