I letos byl v hlavní roli florista Petr Kopáč, dvojnásobný mistr republiky ve floristice, který několika desítkám diváků v úvodu setkání předvedl vazbu květin a další triky a umění s tím spojené.

Historii svatebních kytic pak přiblížila květinářka Blanka Vallová, načež se s nimi v korzu prezentovaly nevěsty rozličných generací. Z jejich rukou se pak květiny dražily a zájem publika byl opravdu veliký, vydražené částky několikanásobně předčily ty vyvolávací. Nakonec se vybralo šestnáct tisíc devět set korun, které podpoří nestátní neziskovou organizaci Respondeo poskytující služby lidem a rodinám ocitnuvších se ve složité životní situaci, především vyvolanou domácím násilím.

“Vzhledem k tomu, že veškeré naše služby poskytujeme zdarma, jsme za každý finanční příspěvek vděční a toto je naprosto úžasná částka, moc za ni děkujeme,“ vyznala se Alena Líbalová, ředitelka zapsaného spolku působící na území šesti okresů Středočeského kraje, který každým rokem pomůže téměř patnácti stům klientům v tíživé životní situaci. „Je to zajímavé, ale společně jsme se seznámili a tuto spolupráci domluvili před lety v Poděbradech. Na boxu,“ smála se hlavní organizátorka Blanka Vallová.

Při odchodu si diváci ještě zakoupili čerstvě vytištěné nástěnné kalendáře na příští rok pojmenované Pomoc jako profese, kde pózují amatérské modelky právě s květinami, takže vybraná finanční částka nakonec ještě vzrostla. Všichni zúčastnění si slíbili, že se za rok sejdou znovu. Téma prezentace bude zase zřejmě jiné, adresát pomoci pravděpodobně stejný.