Velký Osek
V sobotu se koná III. ročník běžeckého závodu Eleven Velkoosecká podzimní „12“. Běžecké závody se konají v krásném prostředí přírodní rezervace a zázemí je nachystané v areálu Motelu u jezera. Doprovodný program je připravený od 10 do 16 hodin. Přichystané budou soutěže pro děti o vstupenky do zoologické zahrady, výstava vozů, skákací hrad a malování na obličej. Na místě budou také prodejní stánky a sportovní oblečení. Závod pro děti je dlouhý dva kilometry a začne v 11 hodin. Benefiční běh na jeden kilometr pak může běžet široká veřejnost. Běh pro Českou asociaci paraplegiků začne 15 minut před pravým polednem. Závod vozíčkářů dlouhý 14 kilometrů pak začne právě ve 12 hodin. Hlavní závod na 6 a 12 kilometrů se poběží ve 13 a 13.15 hodin.

Kolín
Dvořákovo muzeum pravěku zve v sobotu od 10 do 15 hodin na komentované prohlídky s archeology. Prohlídky výstavy nazvané Mezi kmeny a státem se budou konat každou hodinu v rámci Mezinárodního dne archeologie. Příchozí se mohou těšit na ukázky pravěkých a středověkých řemesel, prohlédnou si další virtuální výstavy spojené s archeologií a vyzkouší si také počítačové archeologické aplikace. Výstava nabízí návštěvníkům bližší pohled na státní a kmenovou společenskou organizaci v raně středověké střední Evropě. Toto téma je představeno na základě několika případových sond. První z nich představuje Řezno jako politickou, kulturní a náboženskou metropoli. Druhé navazující téma je věnováno kolínskému knížecímu hrobu. Poslední téma prezentuje raně středověká hradiště.Český Brod
Šestnáctý ročník běhu republiky Československé se koná v neděli od 14 hodin. Sportovci se sejdou v Českém Brodě v parku u Pivovarského rybníka. Přichystané jsou trasy pro děti, které měří od 95 do 1950 metrů. Ti nejmladší vyběhnou právě dvě hodiny po poledni. Na trasy vyběhne sedm kategorií děvčat a sedm kategorií chlapců. Běh pro dospělé je dlouhý 3250 metrů a start je naplánovaný na 16 hodin. Muži poběží v pěti kategoriích, a to muži do 39 let, 40 – 49 let, 50 – 59 let, 60 – 69 let a nad 70 let. U žen jsou vyhlášené pouze tři věkově oddělené kategorie. Do první patří ženy do 34 let, do druhé od 35 do 44 let a do poslední nad 45 let.

Kolín
Regionální legenda, kapela Benefit, vystoupí v Městském společenském domě v Kolíně v sobotu od 20 hodin. Jako hosta si kapela pozvala Telegraf – kapelu, která v letošním roce slaví jubileum a navíc vydala knihu mapující cestu této oblíbené rockové legendy z Kolínska.

Veltruby
V kulturním domě ve Veltrubech to v sobotu večer bude žít. Sbor dobrovolných hasičů zve zájemce na posvícenskou zábavu, která začne ve 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje kapela Domino v čele s kapelníkem a zakladatelem Milošem Hájkem. Vstupné na akci je dobrovolné.

Pečky
V kostele sv. Václava v Pečkách se koná v neděli Benefiční koncert na podporu sbírky na opravu místních varhan. Od 19 hodin ve svatostánku vystoupí komorní smyčcový orchestr Vox Bohemica. Nejde o první benefiční akci na podporu renovace varhan zdejšího kostela.Kostelec n. Č. l.
Výstava obrazů Jany Bémové začíná v pátek v 10 hodin v Muzeu hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy na náměstí Smiřických. Výtěžek z prodeje bude věnovaný neziskové organizaci Ustav rozumu, který se zabývá péčí a vzděláváním dětí již od dvou let. Výstava potrvá do 11. listopadu.

Kolín
Emoji ve filmu vás vůbec poprvé zavedou do tajného světa uvnitř vašeho mobilu, kde se ukrývá Textopolis, bujná metropole, kde žijí oblíbení Emoji v naději, že se dostanou do zprávy. Animovaný film můžete vidět v kolínském kině v sobotu od 14.30 hodin.

Kolín
Kapely Blikající miminko (Kolín), Baby Secondhand (Opava), Prasákův Gauč (Kolín), Poison Sweets (Brno) a Jednota Kolín (Kolín) zahrají v sobotu v pivnici U Vodvárků. Akce kapel, které punk a pouliční rock and roll hrají nebo si na to hrají začne už v 18 hodin.

Třebovle
Sobotní podvečer bude ve Třebovli patřit hlavně dětem. Právě pro ně je přichystaný světýlkový rej, který začne na fotbalovém hřišti v 16.30 hodin. Připravené jsou soutěže a hry o ceny a chybět nebude ani stezka odvahy. Lampiony přineste s sebou.

Libice n. C.
Ochotníci z Českých Budějovic přijedou zahrát pohádku s názvem Cirkus do Libice nad Cidlinou v neděli od 15 hodin. Pohádka bude mít velmi zajímavé prvky, které v Libici nad Cidlinou ještě nebyly. Pohádkou pokračuje přehlídka Libický divadelní podzim.Cerhenice
Děti v enviromentálním centru v Cerhenicích vytvořily spoustu krásných draků jako přípravu na blížící se drakiádu. Ta je naplánovaná na neděli. Konat se bude od 15 hodin na keltském hřišti. Vítané jsou také děti, které draky v envi centru netvořily.

Kolín
Spontánní, zvrácené a herecky nezajímavé vyprávění o našich blízkých, které si na rozdíl od rodinných příslušníků vybíráme si užijí návštěvníci divadelního klubu Scapino v pátek od 20 hodin. Vystoupení je nazvané Narozeniny mého kamaráda.

Kolín
Michal Horáček přijede do Kolína s programem nazvaným „Na cestě 2017“ aneb Petr Hapka žije! Výjimečný koncertní projekt, který mapuje tvorbu textaře, básníka a producenta Michala Horáčka a především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořil se skladatelem Petrem Hapkou a dalšími interprety je naplánovaný na úterý od 19 hodin. Na koncertu zazní tvorba patřící k tomu nejlepšímu, co u nás za několik desítek let v oblasti hudby vzniklo. 

Český Brod
Evangelická církev zve na páteční večer od 19 hodin do zvonice u kostela Nejsvětější trojice v parku v Jungmannově ulici. Českobrodský evangelický farář Marek P. Lukášek představí střípek z mozaiky současného svébytného amerického křesťanství. Hovořit bude o severoamerických luteránech, episkopálech a evagelikálech. Přednášku doplní autentické fotografie a video.