Za dva roky vyšla ještě další deska, tentokrát s anglickými texty a pak se Stromboli na dlouhou dobu odmlčeli. Až v roce 2014 se kapela vrátila deskou Fiat Lux a začala opět sporadicky koncertovat.

První říjnový čtvrtek se v rámci turné špičkoví muzikanti zastavili v beznadějně vyprodaném kolínském Městském divadle. V dvouhodinovém koncertu z nejnovější desky zazněla jen Katova pomocnice, netradiční píseň o lásce, zhudebněná báseň Vlasty Třešňáka.

Koncert rozjely skladby z debutového dvojalba Stromboli - Třesky blesky a Houpací židle na opuštěné terase, pak došlo hned v pěti případech na album Shutdown s anglickými texty. Jak se blížil vrchol koncertu, přicházela řada na nejvíce proslavené hudební pecky – Okolo ohňů, Carmen, Villa Ada a dvakrát zhudebněné básně Christiana Morgensterna - Veliké lalulá a Košilela, která koncert ukončila. Obrovský aplaus ve stoje pak špičkové muzikanty vrátil zpět, a i když nebyl Vilda Čok, který tuto písničku interpretuje, Bára se se ctí vypořádala s jeho Ó hory, Ó hory. Další mohutný potlesk už muzikanty vrátil jen k poděkování.

Ti, kdo nespěchali domů, si ještě odnesli podpis na prodávaná CD, plakáty či knihu pamětí Michala Pavlíčka v druhém, rozšířeném vydání.