„Támhle u toho baru jsem vypil padesát malých becherovek,“ zavzpomínal s humorem a později připomenul, že se v Kolíně narodil i prezident Miloš Zeman. Na nesouhlasné zamručení sálu Richard Genzer jen kontroloval: „To asi nechtěli slyšet.“

Toho pak zase vyzkoušel Michal Suchánek: „Řekni, jsi Němec nebo Rakušan, ale uvědom si, že jsi v Kolíně,“ o politiku se ale tanečník a bavič očividně nezajímá, takže nereagoval.

Daniel Dangl svým partičkářům servíroval oblíbené improvizované hry – začínalo se dvojicemi, pokračovalo malou etudou o rozsvěcení stromu zahranou několika způsoby nebo příběhem o otráveném manželovi hraném ale odzadu příběhu.

Největší úspěch ale tradičně mají hry, v nichž se hádají personifikované osoby i předměty. V Kolíně nejdříve nastoupil Richard s Michalem Novotným na čelovku, v níž Michal představoval nejdříve Josefa Ladu a poté Honzu Nedvěda, Richardovi stačil po celou dobu těžký Nikola Tesla, přičemž v nápovědě padaly i kolínské reálie.

Vrcholem pak byla tradičně Geňova party, do které hrdiny navrhovalo publikum, sami účastníci pak z celé sešitové stránky větších i menších bizarností vybrali opilého homosexuála, kufr, Ježíška a ocucaný bonbon, což se za velkého aplausu nakonec Richardu Genzerovi podařilo odhalit. Že se u toho stovky přítomných neustále svíjeli smíchem, ani není potřeba dodávat.