Jeho vedení tentokrát pozvalo sice přední tuzemské filharmoniky, ovšem dohromady hrající jazz, proto to odlehčení se stoly a pitím na nich.
Orchestr Czech Philharmonic Jazz Band vede klarinetista a hráč na tenor saxofon Tomáš Kopáček, sólo klarinetista České filharmonie, jejím sólo trumpetistou je i hráč na jazzovou trubku Jaroslav Halíř, stejně jako se svým nástrojem trombonista Lukáš Moťka či kontrabasista Petr Ries.


„Na baryton saxofon nechtěl nikdo hrát, tak jsem Michala Kostiuka ukecal a dnes s ním hostuje v mnoha kapelách," smál se moderující kapelník Kopáček. Klavírista Jakub Dvořáček působí coby korepetitor na Konzervatoři Jaroslava Ježka, na bicí hraje Honza Prchal, všichni muzikanti působí v mnoha dalších kapelách, jazzových i jiných žánrů. Kromě pravidelných návštěvníků a majitelů klubových permanentek se tentokrát dostavili i jazzoví fanoušci a to v takovém počtu, že se těsně před začátkem narychlo přidávaly další stoly a židle.


V každé polovině koncertu zaznělo sedm skladeb, převážně jazzových standardů z pera Martyho Paicha, Irvinga Berlina, Waltera Donaldsona a dalších. Všechny vyšperkované sóly na jednotlivé nástroje sklízející potlesk zaplněného sálu.
„Jsou fantasticky sladění," byla nadšená Magdalena Rajdlová, předsedkyně klubu, která partičku muzikantů do Kolína pozvala.
„Asi jste ani nezaznamenali, že jsme jako poslední nehráli skladbu, kterou máte v programu, ale jinou, byla to Super and Tramp, takže teď vám dáme tu původně naplánovanou," uvedl Tomáš Kopáček pro nadšený sál přídavek.
Poslední koncert letošního cyklu čeká na přátele Kruhu hudby 19. listopadu kdy přijede trojice půvabných dívek Musica Dolce Vita, aby zahrála Klenoty české hudby, na příští rok se pak chystají velké koncerty oslavující půlstoletí kolínského Kruhu přátel hudby.

Zdeněk Hejduk