„Letní kino? Tak prima,“ řekl třiadvacetiletý Kolíňák Adam, který se na promítání pod hvězdami vloni v létě vypravil s přítelkyní. „Trochu jsem se bál, že to bude jen výkřik do tmy na jedno léto. Tak mě pokračování těší,“ dodal.

Prostor pro promítání by se měl dočkat i vylepšení. Řeší se vhodně zakomponované, například dřevem obložené, toalety, aby prostor nehyzdily toi-toiky. A také sezení. Vloni AVE půjčilo barevné umělohmotné lavičky, které se používají na Kmochův Kolín. „Je to sice pěkné retro, ale myslím, že by to mohlo vypadat trochu lépe. Letos to ještě tak zůstane, ale od další sezóny bychom to chtěli vhodně a levně vylepšit,“ popsal místostarosta.

Co do výdělku, nelze o něm v případě letního kina hovořit. „Není extra ztrátové, ale zlatý důl rozhodně také ne. Ztráta se dá utáhnou provozem kina,“ říká místostarosta.

Podle jeho slov to ale ani není cílem. „Letní kino nikdy nebude vydělávat stejně jako třeba knihovna. Jedná se ale o občanskou vybavenost, kterou by město mělo plnit bez ohledu, jestli vydělává, nebo ne. Neřídíme město jako firmu, ale jako společnost lidí,“ zakončil.