A vždy se jedná o komponované představení, tentokrát poslední květnový den v kolínském Městském divadle děti a mladí lidé všech věkových kategorií představili Příběh tučňáka. Především na stepu postavená story mláděte, které se vydělilo ze stáda, protože nechtělo tančit, ale uchvátil jej zpěv, dostala na pódium všechny kategorie tanečníků sahající od těch nejmenších přes slečny navštěvující základní i střední školu až po tatínky asistující svým ratolestem.

Tentokrát nechyběly ani vtipné video dotáčky z fiktivní cesty do Antarktidy ve stylu Járy Cimrmana s komentářem kolínského herce, tanečníka a smutečního řečníka Karla Ledviny, ale ani činoherní vsuvky, v nichž hrál prim amatérský herec a člen pánské taneční skupiny Rasputin Jiří Brzobohatý. A především výborný živý zpěv všech čtyř hlavních protagonistů Viky Matějkové, Jakuba Vachyty, Tadeáše Zichy a Emy Stejskalové, které k vystoupení připravil Zbyněk Marek.

Ozvláštnění představení a vzorem pro stepující děti bylo vystoupení Dominika Budlovského, mistra světa právě v této taneční kategorii. Jolaně Burešové se tak podařilo vytvořit další uzavřené představení, které jednak ukázalo, co se za rok naučili žáci základní umělecké školy, ale zároveň se nové choreografie především Tanečního klubu Kocoura Modroočka dají použít samostatně při pestrých příležitostech, které na sebe rozhodně nenechají dlouho čekat.