Všichni hosté před projekcí podepisovali připravené plakáty, poté film uvedli a odpověděli na několik dotazů, na promítání zůstala v sále jen Alena Antalová. „Ještě jsem jej neviděla, teď to bude poprvé,“ vyznala se. „Líbil se mi, ještě si to musím celé srovnat v hlavě, my jsme toho totiž natočili strašně moc, někteří herci se ve filmovém sestřihu ani neobjevili, ale chystá se dvoudílný televizní projekt,“ řekla.

Alena Antalová odpovídala na dotazy směřující k choulostivým scénám a pochvalovala si přístup režiséra, který uznal, že hlavní představitelka by se určitě zcela do naha nesvlékla, sám pak vysvětloval dnes už téměř neexistující rozdíl mezi televizní a filmovou prací.

A Jaromír Hanzlík pak líčil, jaké to je, když jím napsané postavy ožívají, jak režisér i distributor trvali na mladším hereckém obsazení, či jaké vedro panovalo při natáčení, přičemž jedině v zatopeném lomu byla naopak zima. „Byli jsme tu s filmy několikrát a víme, že v Kolíně jsou milí lidé,“ zdůvodnila Jana Šafářová z distribuční společnosti Bioscop, proč si pro předpremiéru vybrali zrovna kolínské kino. To snímek promítá od pátku do neděle.