Úvod bálu patřil tradičně malým i větším mažoretkám ze skupin Kolíňáček a Srdíčko vedených Jarmilou Pavlíčkovou, v úvodním bloku předtančení se ještě představil Taneční klub CrossDance s trenéry Naďou Eretovou a Ladislavem Vidnerem a sama Romana Podhradská si uvedla členy svého Tanečního klubu Bohuslava Matiáše fungujícího pod místním domem dětí a mládeže.

Účastníky plesu na parket pozvala jako první dechová kapela Krajanka s mediálně známým sólistou Jiřím Škvárou a Brigitou Hlaváčkovou. Na lidovou notu se parket ihned zaplnil a závěrečná směs populárních polek byla rozjásanou tečkou za jejich vystoupením.

Ostrý žánrový předěl pak obstarala kapela Punc, původně z nedaleké Čáslavi, která však nehrála cover verze britských Uriah Heep, jež ji před desetiletími proslavily, ale současný pop a rock.

Výborný zpěvák Luboš Brener udivoval interpretací Petra Koláře či Eltona Johna, pamětníci se dočkali i nesmrtelného hitu Sailo, písničky od Michala Davida či Heleny Vondráčkové sice rozjuchaly publikum, fanoušci Puncu by se bez nich ale zcela jistě obešli.

Naopak ti, kteří vydrželi na plese až do úplného konce, se před třetí ranní dočkali zhudebněných pohádek, které si Luboš Brener přinesl ze svého působení v další legendární kapele, pražského Benefitu.

Vyšla sázka na legendu v podobě klasického rokenrolu hrajícího Mefista. Saxofonista Míla Růžek, basista Pavel Chrastina či zpěvák Tony Škrášek patří k matadorům žánru. Staří pánové se sice pomalu chystali, ale když už se chopili nástrojů, roztančili sál a mladí i dříve narození oprašovali kroky jivu či rokenrolu.

Na jejich poslední blok dorazil i Pavel Sedláček a celé vystoupení ještě gradovalo písněmi od Chucka Berryho, Jeryho Leee Lewise či Little Richarda. „Tak tohle se fakt povedlo,“ byl nadšený jeden z kolínských podnikatelů. Před losováním hlavních cen tomboly zatančily ještě členky Tanečního studia Ax, celým programem na hlavním sále pak provázel Michal Trnka z Českého rozhlasu Region.

O patro níž, před salónky, pak tradičně bavilo své publikum nestárnoucí kolínské Combo 2 se zpěvákem a houslistou Ivo Svatošem, v bizarní situaci se tentokrát ocitlo pražské Classic Jazz Memorial, které jazzové standardy vyhrávalo v restauraci pro hrstku vyparáděných plesových hostů, ale především pro sobotními štamgasty zaplněnou Budvarku.