„Počet našich členů klesl pod dvě stovky, doufáme, že je zase doplníme, ta dvoustovka je pro nás takovým mezníkem,“ shrnula Hana Zrůstová, tajemnice klubu, která omluvila neúčast nemocné předsedkyně Ludmily Bílé.

Hlavní náplní činnosti klubu je vedle propagace slavného dirigenta v jeho názvu především pořádání nedělních tancovaček, kterých vloni uskutečnili dvacítku, k tomu ještě mimořádný odpolední ples. Všichni členové dostali kromě drobného občerstvení tradiční Ročenku, hosté jako dirigenti Josef Maršík, Miloslav Bulín nebo Josef Vanc pak ještě kalendář a CD.

Do diskuze se tradičně zapojil Michal Matyáš, který vzpomenul na loňské zemřelé včetně otce zakladatele Pavla Severy, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Petr Kesner přislíbil opět městskou finanční dotaci klubu a přítomným nastínil program letošního Kmochova Kolína, který bude opět pro diváky zdarma. Josef Šebesta je pak pozval na květnový koncert Hudby hradní stráže a Policie České republiky do pražské Valdštejnské zahrady, kde zazní pět skladeb Františka Kmocha v původní instrumentaci.

Pár slov pronesl i Jiří Holub, který přijel na setkání až ze Švýcarska a později si s Malým dechovým orchestrem Městské hudby Františka Kmocha i zazpíval. Stejně jako Hana Zrůstová s Miroslavem Kysilkou, kteří zapěli místní hymnu Zámecká. Usnesení bylo schváleno jednomyslně, ani tentokrát nechybělo taneční sólo pro oslavence mající v dnech mezi setkání narozeniny nebo svátek.