„Měl dorazit, ale volal dopoledne s virózou a nemohl vůbec mluvit,“ sdělila Zrůstová, sama po dvou měsících poprvé mezi lidmi s rukou v sádře po komplikované zlomenině zápěstí. Naopak v sále mohla přivítat zástupce Městského úřadu Kolín Tomáše Růžičku s dcerou, manžele Kubišovi a Anetu Hlouškovou z Dechového orchestru města Hradec Králové, zpěváka a častého hosta Na Zámecké Jiřího Škváru i zástupce domácího orchestru Městské hudby Františka Kmocha dirigenta Miloslava Bulína a organizační vedoucí Jitku Křičkovou.

V nepřítomnosti předsedkyně zhodnotila loňský rok Zrůstová. „Hospodaření není moc dobré, covidová pandemie zatočila se vším,“ pronesla mimo jiné a vyzdvihla coby hlavního finančního pomocníka kolínský městský úřad, který klub podporuje dotací přes svojí kulturní komisi.

Masopust v Toušicích.
V Toušicích si užili masopustní veselí. Přišel i děda Mráz s Nastěnkou a Ivánkem

Stejně tak se pochvaly dočkal i Kolínský deník přinášející pravidelné reporty o akcích klubu, pomáhá i Odborná střední škola podnikání a mediální tvorby a to především s tisknutím plakátů a dalších tiskovin. Hlavní činnost klubu tkví v pořádání nedělních tanečních zábav, které bohužel hodně omezil covid.

„Někteří návštěvníci při pandemii zpohodlněli, jiní bohužel zemřeli, další zestárli, takže jsme byli nuceni naše tradiční setkávání každý druhý týden omezit na jednou měsíčně,“ upozornila Zrůstová. To potvrdila ve své zprávě i hospodářka klubu Dana Kašparová, která ohlásila lehký finanční prodělek. „Kdyby se zábavy konaly tak jako v minulosti, byly by náklady dvojnásobné, ale příjmy ne, protože lidí chodí méně,“ zkonstatovala Kašparová. Určitou naději vidí Hana Zrůstová v příchodu nových, a především mladších členů.

V současnosti má dvaatřicetiletý Klub přátel Františka Kmocha 177 členů plus další kolektivní  kapel i mažoretek a několik čestných členů. V diskuzi tentokrát vystoupil pouze Michal Matyáš, který tradičně vzpomenul jména těch, kteří v minulém roce odešli navždy a Jitka Křičková, jež pozvala na akce Městské hudby Františka Kmocha i na letošní festival Kmochův Kolín. 

Anglické představení na 4. základní škole si užili herci i diváci.
Netradiční výuka angličtiny: ze žáků 4. základní školy se stali herci

Pak už přišla chvíle jednoho z kolektivních členů, mažoretek Srdíčko a Kolíňáček, po jejich vystoupení už nastala tradiční zábava s Malým dechovým orchestrem Městské hudby Františka Kmocha a zpěváky Václavem Libichem a Věrou Chmelařovou, došlo i na tradiční taneční sólo oslavenců. V předsálí pak byly k vidění kroniky mapující činnost klubu a kromě jiného i formou vlepených výstřižků podávající obraz o proměnách regionální žurnalistiky.