Blok šesti skladeb před více jak stovkou diváků v úvodu večera zahrál domácí orchestr dirigovaný Miloslavem Bulínem, odstartoval jej ne notoricky známou skladbou Františka Kmocha Hoj vzhůru, v Serenádě pro pozoun Mojmíra Zedníka se blýskl mladý pozounista Ladislav Herz z Chlumce nad Cidlinou. Diváky zaujaly i melodie z filmu Sedm statečných nebo Směs populárních melodií Jamese Lasta.

Druhá polovina večera pak patřila hostům z protější strany zeměkoule. Ti bohužel museli svůj program upravit, protože dva členové orchestru byli v Praze okradeni, takže si místo muzicírování v Kolíně, v hlavním městě narychlo vyřizovali nové doklady.

„Dirigentka Kim Thomsen působí v orchestru od roku 1994, je to jedna z prvních žen, které se staly členkami souboru. Jako profesionální hudebník působila šest let v Royal Australian Navy. S ní hrála na četných příležitostech pro členy královské rodiny, včetně královny Elizabeth, princů Phillipa a Charlese i později princezny Diany,“ přiblížil australskou ženu s taktovkou Petr Kesner, vedoucí odboru školství, kultury a sportu městského úřadu, který společně s místostarostou Michaelem Kašparem celým pořadem provázel.

Na rozdíl od Kmocháků, kteří tentokrát hráli pouze orchestrálně, Australané doprovodili mladou zpěvačku Janelle Richardson ve skladbě The Prayer a ve dvou dalších ještě zpěváka Mathewe Šira, sólo na trubku si i v písničce českého autora Pavla Staňka střihl Peter Thomsen.

Očekávaný vrchol koncertu samozřejmě obstaraly oba spojené orchestry dohromady společně s mažoretkami Srdíčko a Kolíňáček a to v písničkách Františka Kmocha Česká muzika a Kolíne, Kolíne a skladbě, která přišla z Austrálie mailem a vyklubala se z ní americká úprava Beethovenovy Ódy na radost.

Ještě před koncertem vzešla přímo z kolínského orchestru myšlenka, že by finanční výtěžek z celé akce věnovali na opravu vyhořelého pařížského chrámu Notre - Dame, což vedení města s radostí podpořilo.