Otevřely jej mažoretky Srdíčko Jarmily Pavlíčkové a choreografií Chorus Line mladší členky Tanečního klubu Kocour Modroočko vedené Jolanou Burešovou. Členem tohoto klubu je i Lukáš Pěkný, jeden z maturantů, který si tak ples užil ve dvou rolích. V jeho úvodu moderátoři pozvali na pódium ředitele školy Jindřicha Synka, který nezdržování dlouhým projevem opsal lechtivým vtipem, a na řadu přišlo černobílé video o dvou znepřátelených mafiánských partách, které se nakonec dají dohromady, jednalo se pochopitelně o obě třídy a jejich třídní učitele.

Následoval nástup, v němž nejdříve na parket vtančilo všech pět maturantek a poté za asistence policistek z Kocoura Modroočka vtrhli na parket ostatní studenti ve vězeňských mundúrech. „Teď už vám pomůže jedině zázrak," oznámili v rolích soudců třídní Jan Vokáč a Vlasta Nehasilová. A ten se stal, když se náhle na parketu zjevila Maska, policistky zahodily čepice, rozhodily vlasy a sál zažil premiéru nové choreografie tohoto tanečního klubu, samozřejmě i s „vězněm" Lukášem.

Několik členek pak zůstalo coby asistentky pomáhající holkám z přehozů přes šaty a klukům do sak, aby na následující přebírání šerp byli v gala. „Tak letos jsem viděl už mnoho plesových nástupů a předtančení, ale dnes to opravdu nemělo konkurenci," zůstal u vytržení moderátor Aleš Suchánek.

Pak už se v tomto roce naposledy připíjelo, společně fotografovalo, sbíraly mince naházené pro štěstí a tentokrát i hodně dámských kalhotek a podprsenek, předávaly dary učitelům a tančila sóla s nimi i s rodiči. Zábavu s kapelou Joy of Moonrise se zpěvačkou Janou Bechyňovou přerušilo ještě jedno vystoupení Kocoura Modroočka a laserová show Martina Braniše, ještě než se zašlapaly stuhy pro úspěch u maturity a rozdupaly od stropu spadlé balónky, pobavila v rámci půlnočního překvapení pánská taneční skupina Rasputin, která do role dámy přítomné na mejdanu pánů, co mají své dny, obsadila právě třídní profesorku Vlastu Nehasilovou.